[ATB] Budownictwo GDDKiAIBDiM

GDDKiA z IBDiM kontynuuje pomiary porównawcze

Data publikacji:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w ramach Programu Zapewnienia Jakości planuje organizację pomiarów porównawczych profilografów laserowych RSP. Pomiary będą dotyczyć wyłącznie sprawdzenia zdolności pomiarowej urządzeń w zakresie równości podłużnej (wskaźnik równości IRI).

Pomiary porównawcze pozwolą ocenić odtwarzalność i powtarzalność w zakresie pomiarów równości podłużnej nawierzchni.  Analiza badań umożliwi sprawdzenie różnic w wynikach uzyskanych w tych samym warunkach pomiarowych (m.in. odcinek testowy) przy zastosowaniu  urządzeń tego samego rodzaju należących do różnych laboratoriów.

Planowany termin tych pomiarów to II kwartał 2019 roku. W pomiarach będą mogły uczestniczyć urządzenia - profilografy laserowe RSP wyposażone w fotodetektory umożliwiające wykorzystanie opcji startu lotnego tj. automatycznego wyzwalania początku pomiaru (ze względów bezpieczeństwa oraz dokładności dowiązania pomiaru).

Pomiary porównawcze mogą stanowić również pole doświadczalne dla innych zarządców dróg, którzy mogą wziąć udział w wydarzeniu.

W przypadku chęci udziału w przedmiotowych pomiarach jednostek spoza GDDKiA prosimy o zgłoszenie się mailowo na adres: box_dsn@gddkia.gov.pl w terminie do końca marca 2019 roku. Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w pomiarach zostaną przesłane do zainteresowanych jednostek, najpóźniej na tydzień przed terminem przedmiotowych pomiarów porównawczych.

fot.GDDKiA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.