[ATB] Aktualności

Genie na pomoc służbie zdrowia

Data publikacji:

Aby pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na środki ochrony osobistej (PPE), firma Genie projektuje i produkuje sprzęt medyczny dla lokalnego szpitala, w pobliżu swojej siedziby głównej w Redmond w amerykańskim stanie Waszyngton.

Wysiłek ten rozpoczął się od projektu osłony twarzy opracowanego przez Jima Donaldsona, kierownika ds. projektowania w firmie Genie. Donaldson wyjaśnił:

– Po obejrzeniu filmu o typach sprzętu medycznego, którego potrzebowały nasze szpitale, pomyślałem, że będziemy w stanie wykonać osłony twarzy, które przechodzą przez maski N95. Poszedłem do sklepu i kupiłem gąbkę, gumkę i materiał, które przyszły zapakowane w plastikową tubę. Pociąłem tubę, żeby zrobić tarczę, a potem przymocowałem gąbkę i gumki.Donaldson podzielił się swoim pomysłem z Mattem Fearonem, prezesem Genie, który zgodził się, że jest to koncepcja warta zbadania. Dzięki współpracy z członkami zespołu ds. zarządzania projektami, inżynierii i zaopatrzenia, pierwotny projekt został dopracowany, a wieloletni dostawca, Allegis Corporation, zaangażował się w pozyskiwanie niezbędnych materiałów, opracowując nawet niestandardowe narzędzie do wytłaczania kształtu tarczy. – Nasz dostawca naprawdę pomógł posunąć ten projekt do przodu - i to tak szybko – powiedział Donaldson.

Po zaktualizowaniu projektu Fearon, Donaldson oraz niewielki zespół inżynierów i kierowników projektu spotkali się z przedstawicielami Centrum Medycznego Overlake w Bellevue, aby lepiej zrozumieć potrzeby szpitala, uzyskać informacje zwrotne na temat projektu osłony twarzy, a także ustalić, czy istnieją inne sposoby, w jakie zespół Genie mógłby im pomóc.

W wyniku tego spotkania, mając świadomość, że zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej jest rzeczywiście ogromne i natychmiastowe, 14 kwietnia zespół Genie rozpoczął produkcję osłon twarzy w Redmond. Materiał, jakim dysponuje zespół, powinien wystarczyć do wyprodukowania początkowo 4 do 5 tysięcy osłon twarzy dla Centrum Medycznego Overlake. To, czy zespół Genie wyprodukuje więcej, będzie zależało od dostępności materiału, jak również od potrzeb.

Jednak zespół znalazł też inne sposoby, aby pomóc. Poza osłonami twarzy, zespół Genie opracował proces produkcji maseczek z wykorzystaniem materiałów dostarczanych przez szpital oraz proces zgrzewania w celu tworzenia szwów i plis.

– Znalezienie materiału do stworzenia opasek, które przechodzą przez uszy, było w rzeczywistości prawdziwym wyzwaniem ze względu na duże zapotrzebowanie – wyjaśnił Roger Bowie, kierownik Terex Business Systems (TBS). – Ale zespół zastanawiał się nad tym problemem, dopóki nie znalazł rozwiązania, określając sposób wykorzystania materiału, który był łatwo dostępny do tworzenia pasków materiału.

Dodatkowo, inżynierowie Genie wykorzystali możliwości drukarki 3D do wykonania niektórych niestandardowych części, co pozwoliło na szybkie wprowadzenie do użytku kluczowych dla szpitala środków ochrony osobistej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 05/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.