Genie wprowadza podnośniki nożycowe na rynek globalny

Data publikacji:

Firma Genie zaktualizowała swoją ofertę podnośników GS, aby była zgodna z nowymi amerykańskimi standardami ANSI, które wejdą w życie w grudniu.

A teraz, gdy ANSI jest zgodny z międzynarodowymi normami ISO, w tym z europejską EN280, nowa seria zostanie również przyjęta jako globalna linia produktów Genie. Posiada kontrolę dwustrefową, umożliwiającą stosowanie na zewnątrz we wszystkich modelach; wykrywanie obciążenia; składane poręcze - z wyłączeniem mikro Genie GS-1330m; i bramy skrzydłowe.

Najważniejszą cechą dla użytkowników urządzeń opartych na ISO - w tym norm EN280, GB KC i Aus - będzie kontrola dwustrefowa, ponieważ będą już zaznajomieni z innymi funkcjami. Płyty Genie zostaną wyposażone w dwustrefowy system sterowania Smart Link, który zawiera dwa przyciski na kontrolerze platformy, co wymaga od operatora wyboru trybu wewnętrznego lub zewnętrznego. Po wybraniu strefy zewnętrznej maksymalna wysokość platformy i obłożenie zostaną ograniczone.

Na przykład wysokość robocza GS-1932 o wysokości 19 stóp, wyświetlona podczas premiery prasowej producenta w tym tygodniu, zostanie ograniczona do 14,8 stopy po wybraniu strefy zewnętrznej. Model o najniższej wysokości roboczej (13 stóp) 1330 zostanie zmniejszona do 10,5 stopy na zewnątrz, podczas gdy najwyższy model, 4655 będzie miał swoją wysokość roboczą 46 stóp, znacznie bardziej obniżoną do 27 stóp na zewnątrz.

Klienci mogą poznać model podwójnego podnośnika nożycowego Genie GS po dwóch czynnikach: sterowanie platformą (PCON) zawiera dwa dodatkowe przyciski (podwójna strefa), a naklejka Genie Smart Link na pokładzie platformy została zaktualizowana, aby wskazać, że jest wyposażony w podwójną kontrolę strefy.

Podnośniki nożycowe GS o globalnej specyfikacji trafią do produkcji w Redmond w Waszyngtonie w USA i Changzhou w Chinach pod koniec 2019 r. Modele będą dostępne natychmiast w Ameryce Północnej i Chinach, a dostawy będą realizowane na całym świecie w pierwszych dwóch kwartałach 2020 r.

Load Sense

Światowe standardy wymagają od wszystkich MEWP ciągłego sprawdzania ciężaru na platformie i wyłączania funkcji, jeśli ładunek przekracza limit obciążenia platformy. W nowych globalnych podnośnikach nożycowych Genie GS wykrywanie obciążenia odbywa się za pomocą hydraulicznego czujnika ciśnienia i czujnika kąta połączenia. Razem czujnik ciśnienia i czujnik kąta są zaprojektowane do monitorowania obciążenia platformy i ostrzegania operatora o przeciążeniu maszyny. Gdy wystąpi zdarzenie przeciążenia, kontroler platformy Genie Smart Link wyświetli -OL-, rozlegnie się alarm i ruch maszyny zatrzyma się. W przypadku przeciążenia podnośnika nożycowego należy usunąć ciężar z platformy, aby wznowić działanie.

Poręcze

W Ameryce Północnej nowe normy ANSI A92 i CSA B354 wymagają zwiększenia wysokości poręczy do 3 stóp 7 cali (1,1 m). Podnośniki nożycowe Genie historycznie zaprojektowane ze stałymi poręczami w standardzie, w tym modele Genie GS-1530, GS-1930 i GS-2032, będą teraz wyposażone w składane poręcze.

Wprowadzono szereg innych zmian, w tym dodanie desek we wszystkich wejściach i standardowych bram skrzydłowych na platformach. Dzięki zwartej powierzchni modelu i niskiej wysokości składowania podnośnik nożycowy Genie GS-1330m zachowa standardowe stałe poręcze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.