[ATB] Wywiady [ATB] Aktualności

Globalna działalność BIKO-SERWIS

Data publikacji:

Łukasz Koziołek, dyrektor handlowy w BIKO-SERWIS: Na targach Bauma bywaliśmy często jako obserwatorzy/zwiedzający, w ciągu ostatnich kilku lat już po raz drugi jesteśmy tutaj jako wystawca. Jesteśmy ekspertami od materiałów sypkich w przemyśle. Zajmujemy się opracowywaniem technologii oraz projektowaniem i produkcją maszyn i instalacji przemysłowych. Mamy na tym polu ponad 25 lat doświadczenia, wykonaliśmy ponad 300 dużych projektów „pod klucz”. Działamy oczywiście globalnie, dowodem na to jest ponad 1000 wyprodukowanych przez nas maszyn, pracujących każdego dnia zarówno na starym kontynencie, jak i np. w Australii.

    Łukasz Koziołek, dyrektor handlowy w BIKO-SERWIS

To co odróżnia nas na rynku, to posiadanie silnego działu projektowego, zatrudniamy ekspertów, inżynierów i naukowców, posiadamy też własne laboratorium badawcze, chętnie bierzemy udział w projektach R&D. Jako jedyni w Polsce możemy wykonywać symulacje cyfrowe zachowania się cząstek materiałów sypkich, testujemy więc opracowane przez nas technologie i materiały zarówno w teorii jak i praktyce. Wszystko po to, żeby nasi klienci byli maksymalnie zadowoleni.

Obecnie firma BIKO-SERWIS zatrudnia ok. 200 pracowników produkcji. Pozwala nam to realizować w sposób kompleksowy naprawdę duże projekty. Od narodzenia się pomysłu, przez etap inżynieryjny, po produkcję i wykonawstwo, montaż, nadzór, uruchomienie oraz wsparcie serwisowe. Nasze ekipy montażowe są zawsze z klientami, a są to fachowcy na światowym poziomie. Jak wspomniałem, realizujemy dostawy zarówno pojedynczych urządzeń jak i w szerszym zakresie logistycznym całych linii technologicznych dla przemysłu.

Obecny rok jest dla naszej firmy bardzo udany. Były oczywiście znane wszystkim problemy z dostępnością niektórych materiałów, cenami stali i energii, są również przejawy kryzysu w branży budowlanej w Polsce. Radzimy sobie z tym ponieważ jesteśmy obecni i aktywni na wielu rynkach, dywersyfikujemy nasze możliwości produkcyjne. Jeśli np. w produkcji urządzeń dla branży chemicznej mamy spadek, to np. branża cementowa wyrównuje straty. Tak to działa. Przetrwaliśmy pandemię oraz analizując wskaźniki ekonomiczne cały czas notujemy wzrosty. Wojna na Ukrainie komplikuje zagadnienia związane np.: z dostępnością niektórych surowców, ale i z tym sobie radzimy.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.