Z jednej strony kielecka firma Globtrak oferuje swoim klientom system automatycznego sterowania, który przeznaczony jest dla ciągników i innych maszyn rolniczych. Z drugiej zaś – zajmuje się sprzedażą nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego znajdujących zastosowanie również w branży budowlanej.
– W dzisiejszym dynamicznym świecie branży budowlanej, innowacyjne technologie odgrywają kluczową rolę w poprawie wydajności, bezpieczeństwa i jakości realizowanych projektów. Jednym z najbardziej obiecujących postępów w tej dziedzinie, staje się, zastosowanie telamtyki wizyjnej, opartej o sztuczną inteligencję oraz automatycznego sterowania maszyną, które zmienia oblicze budowy i otwiera nowe możliwości w branży – tłumaczy Paulina Bobońska, menedżer marketingu w firmie Globtrak.
Zestaw firmy Globtrak zawiera komplet czterech ultraszerokokątnych kamer, które przetwarzają nagrywany obraz w czasie rzeczywistym. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zwykłe lusterka, zapewnia większy komfort manewrowania i bezpieczeństwo pracy. System inteligentnych kamer Backey 360 daje operatorowi w kabinie obraz wysokiej jakości, pozwala również na uzyskanie widoku z „lotu ptaka”, minimalizując ryzyko kolizji z innymi uczestnikami ruchu. Szczególnie dobrze sprawdza się przy tym cała sztuczna inteligencja, czyli kamery Ai, które na podstawie zebranych informacji uczą się dynamiki środowiska roboczego. Monitoring GPS można połączyć również z zestawem czujników RFID, co pozwala na bieżąco śledzić przebieg prac i stan pojazdów na placu budowy.
Nowe wydanie atb 5 2024
Elektryczny pojazd wielofunkcyjny Bartesko
Autostrada Nowa Infrastruktura/Ekotech - targi po liftingu
Jak prawidłowo zabezpieczyć plac budowy przed kradzieżami
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę