[ATB] Aktualności Goldhofer

Goldhofer FTV 550, czyli spektakularna operacja w Ekwadorze

Data publikacji:
Goldhofer FTV 550, czyli spektakularna operacja w Ekwadorze

default

Goldhofer FTV 550, czyli spektakularna operacja w Ekwadorze

default

Goldhofer FTV 550, czyli spektakularna operacja w Ekwadorze

Firma Elecaustro z siedzibą w Cuenca w Ekwadorze otrzymała zlecenie na zaprojektowanie i budowę największej w kraju farmy wiatrowej w prowincji Loja: farma wiatrowa o nazwie Minas de Huascachaca składa się z 14 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 50 MW. Zlecenie na transport turbin zostało udzielone kolumbijskiej firmie Transportes Montejo, zajmującej się transportem specjalnym i dźwigowym.

W skład nowoczesnej floty firmy Montejo wchodzi m.in. podnośnik łopat Goldhofer FTV 550 o momencie udźwigu 550 mt. Jest to idealne rozwiązanie do transportu długich i ciężkich łopat turbin wiatrowych najnowszej generacji o średnicy wirnika do 3,4 m. Wielką zaletą tego podnośnika jest to, że łopaty można swobodnie obracać wokół własnej osi, aby podczas transportu nie były narażone na wiatr. Ponadto, łopaty mogą być ustawione pod kątem do 60°, aby przejechać nad lub pod przeszkodami.

Jest to klucz do ogromnych oszczędności, ponieważ minimalizuje potrzebę usuwania lub wprowadzania zmian w infrastrukturze drogowej. Dzięki modelowi FTV 550 zamontowanemu na wytrzymałym module Goldhofer THP/SL, firma Transportes Montejo była w stanie przetransportować 73-metrowe łopaty turbiny wiatrowej Dongfang o mocy 4 MW po krętej drodze prowadzącej do placu budowy na płaskowyżu górskim w regionie górskim Andów. W tak górzystym terenie, podnośnik łopat Goldhofer FTV pokazał swoje możliwości.

Załoga Transportes Montejo umiejętnie podnosiła i obracała łopaty, aby uniknąć kontaktu ze stromymi zboczami, podczas gdy zespół transportowy pokonywał drogę do przełęczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.