[ATB] Technika

Gotowy do pracy

Data publikacji:

Mobilny węzeł betoniarski M 3.0 firmy Stetter stanowi odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na przewóz betonu. Klucz jego sukcesu tkwi w montowanych fabrycznie elementach oraz w systemie „plug nad play”.

Przenośne mieszalniki do betonu są często stosowane w projektach budowlanych, w przypadku których z racji lokalizacji placu budowy i wymaganych ilości betonu niemożliwe jest pewne i ekonomiczne jego dostarczanie z wykorzystaniem stacjonarnej instalacji mieszającej. Firma Stetter rozszerzyła swoją ofertę produktów o mobilny węzeł betoniarski M 3.0 wyposażony w wysokiej jakości mieszarkę dwuwałową typu DW 3.0 B o jednostkowej wielkości zarobu wynoszącej 3,0 m3. Węzeł jest montowany i testowany fabrycznie, co umożliwia szybki rozruch po rozstawieniu go na placu budowy. Na czas transportu demontowana jest okładzina (opcjonalna), a górna część zostaje złożona na ramie stalowej, dzięki czemu znacznie zmniejszają się wymiary całej instalacji. Węzeł M 3.0 dostarcza nawet do 120 m³ mieszanki betonowej na godzinę.

Silosy

Mobilny węzeł betoniarski M 3.0 można wyposażyć w maksymalnie 5 silosów na spoiwo posiadających identyczną konstrukcję, co daje możliwość ich zamiennego stosowania. Na każdym silosie zamontowano przenośnik ślimakowy, drabinę i osprzęt znajdujący się we wnętrzu silosów. Taka konstrukcja ułatwia i przyspiesza transport oraz podłączenie przenośnika ślimakowego do platformy mieszarki. Przewody elektryczne i pneumatyczne między silosami a platformą mieszarki są podłączane na zasadzie „plug and play”, co pozwala na wykonanie połączeń w najkrótszym możliwym czasie. Rozmieszczenie silosów względem platformy mieszarki może być realizowane w bardzo dowolny sposób, dzięki czemu możliwe jest optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Silos szeregowy ze zintegrowanym, przenośnym fundamentem jest również montowany fabrycznie i dostarczany w postaci gotowej do użytku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 06/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.