[ATB] Technika

GreenTec Kosiarki wysięgnikowe Scorpion

Data publikacji:

Podczas listopadowych targów Agritechnica w Hanowerze prezentowane są przede wszystkim nowinki dedykowane dla branży rolniczej. Nie brak jednak i tam nowych interesujących rozwiązań dla „komunalki”. Jednym z nich są nowe kosiarki wysięgnikowe Scorpion firmy GreenTec, nagrodzone srebrnym medalem tych prestiżowych targów.

W swoich nagrodzonych nowych kosiarkach Scorpion firma GreenTec wprowadziła m.in. innowacyjne wysięgniki Hybrid Arm System, które mogą pracować zarówno z prowadzeniem równoległym, jak i bez niego, co dotychczas w kosiarkach wysięgnikowych nie było możliwe bez wymiany ramienia lub przeprogramowania sterowania.
W kosiarkach Scorpion funkcję ruchu równoległego można włączać lub wyłączać na panelu sterowania także podczas pracy. Prowadzenie równoległe jest szczególnie przydatne do przycinania żywopłotów. Do koszenia roślinności na poboczach i w rowach w trudnych warunkach ruch równoległy lepiej wyłączyć, co pozwala operatorowi elastycznie kontrolować głowicę tnącą. W tym trybie kosiarki oferują funkcję automatycznej regulacji wysokości (Auto Height Control), dzięki której głowica tnąca podąża za profilem podłoża, co pozwala uniknąć „koszenia” gleby i uszkodzenia głowicy. Zgłoszony do patentu hybrydowy system ramienia wysięgnikowego zapewnia wiele możliwości oraz usprawnia pracę. Hybrydowy system ramion jest standardem we wszystkich modelach z serii Scorpion, które są produkowane ze specjalnej stali Strenx 700, optymalizującej stosunek masy i wytrzymałości. Poza tym kosiarki wyróżnia 4-punktowy system montażu na TUZ ciągnika, który zapewnia wyjątkową stabilność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.