[ATB] Aktualności IOW SERVICE

Grupa IOW/Axel Johnson International - W szwedzkich rękach

Data publikacji:

Szwedzka firma Axel Johnson International poinformowała o podpisaniu umowy nabycia większości udziałów firm należących do Grupy IOW w Polsce, Bułgarii, Czechach i na Litwie. Zatrudniająca ponad 130 osób Grupa IOW to czołowy dostawca usług serwisowych i dystrybutor układów napędowych, hydrauliki siłowej, systemów chłodzenia i technologii filtracji do maszyn mobilnych i urządzeń stacjonarnych w Europie Środkowo-Wschodniej, osiągający przychody w wysokości 27 mln euro rocznie.

Grupa IOW stanie się częścią grupy biznesowej „Industrial Solutions” należącej do Axel Johnson International, a jednocześnie siostrzaną spółką Trans-Auto AB, firmy działającej w obszarze dystrybucji i serwisu mobilnych oraz morskich układów napędowych na rynkach skandynawskich i w Rosji. Dzięki przejęciu Grupy IOW firma Axel Johnson International umacnia swoją pozycję na rynku europejskim jako dystrybutor i dostawca usług serwisowych do mobilnych układów napędowych w Europie.
Stabilny partner

– Grupa IOW, lider na rynkach CEE, doskonale wpisuje się w profil działania Axel Johnson International i Trans-Auto AB. Przejęcie grupy IOW stanowi platformę do rozszerzenia naszej działalności w Europie Środkowej i Wschodniej. Z niecierpliwością czekamy na efekty wspólnej pracy z zespołem IOW w rozwijaniu naszej działalności – mówi Martin Malmvik, prezes i dyrektor generalny Axel Johnson International. Firma jest prywatną szwedzką grupą przemysłową, w skład której wchodzi ponad 90 firm w 25 krajach, osiągającą roczną sprzedaż na poziomie 750 mln euro. Rozwija się poprzez długofalowe zaangażowanie kapitału w strategicznych, niszowych rynkach, głównie poprzez rozwiązania techniczne dla procesów przemysłowych. W skład Axel Johnson International wchodzą cztery grupy biznesowe: Cargo Securing Solutions, Fluid Handling Solutions, Industrial Solutions and Lifting Solutions.

Kontynuacja rozwoju

– Dołączenie do Axel Johnson International pozwoli nam na kontynuację rozwoju produktów i usług na naszych rynkach. Doświadczenie i wiedza techniczna Grupy IOW, połączona z silną pozycją finansową oraz długoterminową strategią Axel Johnson International, zapewnią mocne wsparcie dla naszego dalszego rozwoju. Zagwarantuje to także naszym klientom i dostawcom stabilną perspektywę na przyszłość – komentuje Jürgen Dückert, założyciel i główny udziałowiec Grupy IOW. Założona w 1993 r. Grupa IOW działa głównie w sektorach inżynierii mechanicznej, maszyn budowlanych, kopalnianych, rolniczych, przemysłu morskiego, kolejowych, transportu wewnętrznego, pojazdów ciężarowych i autobusów. Dostarcza zarówno nowe rozwiązania (OEM), jak i zapewnia serwis oraz części zamienne na rynek wtórny.
Według opublikowanego komunikatu, obecni właściciele Grupy IOW pozostaną udziałowcami i będą kontynuować prowadzenie firm. Zamknięcie transakcji oczekiwane jest w III kwartale 2017 roku, po otrzymaniu wymaganych zgód instytucji rządowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.