[ATB] Technika Hamm

Hamm - Nowinki w świecie ubijania

Data publikacji:

Bauma co trzy lata jest spektakularnym wydarzeniem. To miejsce, gdzie liderzy branży prezentują swoje innowacyjne rozwiązania. Nie inaczej było podczas tegorocznych targów, gdzie firma Hamm przedstawiła całkowicie nową serię walców z kołami gumowymi, walce tandemowe z dzielonymi taśmami oscylacyjnymi oraz nowoczesne walce przeznaczone do prac ziemnych.

Walce na kołach gumowych z serii HP są dostępne w różnych wersjach podstawowych - HP 180/HP 180i oraz HP 280/HP 280i, o masie własnej od 8 do 28 t, jak i w zróżnicowanych wariantach wyposażenia opcjonalnego, oferując operatorom prostą i intuicyjną obsługę. Konstrukcja maszyny z asymetrycznymi ramami w połączeniu z przemyślanymi detalami gwarantuje optymalne ubijanie materiału i najlepszą widoczność. Projektanci z firmy Hamm stworzyli wiele ciekawych rozwiązań, w tym urządzenie do cięcia krawędzi, układ regulacji poślizgu zapewniający doskonałą przyczepność, dodatkową instalację do napełniania opon powietrzem. Balastowanie otrzymało nową odsłonę w postaci gotowych zestawów obciążników o różnej masie. Dodatkowy zbiornik wody można wykorzystywać również jako balast.

Perfekcyjna oscylacja

Podczas targów Bauma 2019 swoją premierę miała dzielona taśma oscylacyjna niewymagająca jakiejkolwiek konserwacji oraz miernik kompaktujący VIO wykorzystujący technologię oscylacji, co pozwala uzyskać doskonałe wyniki podczas ubijania materiałów na mostach, w cienkich warstwach, w otoczeniu wrażliwym na drgania oraz w krytycznych temperaturach. Dzięki podzieleniu taśmy na segmenty walec doskonale sprawdzi się podczas wymagających zadań, takich jak ubijanie trudno poddających się kompaktowaniu asfaltów czy pokonywanie zakrzywionych odcinków podłoża.
Kolejnym rarytasem z rodowodem Hamm jest opatentowane rozwiązanie premium w postaci układu DV+ 90i VS-OS. Zintegrowany układ regulacyjny dostosowuje prędkość obrotową połówek taśmy  w przypadku dzielonych taśm oscylacyjnych, w każdej połowie pracuje oddzielna, niezależna jednostka oscylacyjna. System reaguje szybko i precyzyjnie, gwarantując synchroniczne drgania obydwu połówek taśmy w każdej sytuacji. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko powstania rys lub przesuwania się materiału w asfalcie, co stanowi ważną zaletę z punktu widzenia jakości.

Intuicyjna obsługa napędu

Easy Drive to innowacyjna koncepcja obsługi będąca wynikiem wieloletniego projektu badawczo-rozwojowego, prowadzonego przez firmę Hamm w ramach współpracy z uczelniami wyższymi i specjalistami z dziedziny ergonomii, jak również operatorami walców z różnych krajów. Easy Drive zapewnia optymalną ergonomię i znaczący komfort. Easy Drive jest obecnie dostępny we wszystkich walcach tandemowych z serii DV+ i walcach z serii H, jak również w większości walców tandemowych z serii HD+ i walców na kołach gumowych z serii HP. W przypadku wszystkich tych walców cechą wspólną jest systematyczna obsługa przystosowana do specjalnych funkcji poszczególnych serii. Nowa koncepcja zapewnia możliwość długotrwałego skupienia uwagi, jak również bardzo bezpiecznej i wolnej od stresu obsługi.

Nowy wymiar prac ziemnych

Oferta walców z serii H została rozszerzona na potrzeby targów Bauma 2019 o modele C do ciężkich prac ziemnych. Nowe urządzenia wyposażono we wzmocniony napęd hydrostatyczny zapewniający moment obrotowy większy o nawet 30%. Zastosowanie udoskonalonej tarczy udarowej umożliwia przesuwanie lub dzielenie większej niż dotychczas ilości materiału, a specjalne okładziny ślizgowe utrudniają wnikanie w podłoże. Opatentowana, doskonale widoczna belka zapewnia wgląd w strefę znajdującą się przed tarczą, a proporcjonalny zawór umożliwia szybkie i precyzyjne sterowanie tarczą. Nowa tarcza udarowa jest dostępna w dwóch wariantach dla potrzeb ciągów walców serii H.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.