[ATB] Aktualności

Haulotte - HTL 4017

Data publikacji:

4 tony maksymalnego udźwigu, wysokość podnoszenia na poziomie 16,7 m oraz 75-konny silnik spełniający normy emisji spalin Tier IV Final, to tylko kilka cech charakterystycznych dla ładowarki teleskopowej Haulotte HTL 4017.

Żółto czarne ładowarki teleskopowe Haulotte, to maszyny dobrze znane profesjonalistom. Francuska Hulotte Group SA uchodzi wszak za jednego z największych na świecie producentów maszyn do podnoszenia ludzi i towarów. Model HTL 4017, to konstrukcja wszechstronna, która sprawdzi się na placach różnych budów. Dzięki wytrzymałym oponom oraz 50-centymetrowemu prześwitowi ładowarka może pracować nawet w trudnym terenie.
Główne właściwości robocze zapewnia ładowarce wytrzymałe ramię. Jego maksymalny udźwig wynosi 4 tony. Przy czym na maksymalnej wysokości jest mniejszy i wynosi 2,5 tony, a na maksymalnym zasięgu 0,7 tony. Mając świadomość, że dwa ostatnie parametry kształtują się na poziomie odpowiednio 16,7 i 12,85 m szybko okazuje się, że możliwości HTL 4017 robią wrażenie. Na rynku dostępne są ładowarki z dwoma różnymi jednostkami napędowymi. Pierwsza, to wspomniany wcześniej silnik Kohler o pojemności 3,4 l i mocy 75 KM. Druga opcja to 95-konny Perkins o pojemności 4,4 l, spełniający jednak normę emisji Tier III. Z silnikiem współpracuje hydrostatyczna przekładnia gwarantująca maksymalną prędkość jazdy w trybie transportowym na poziomie 30 km/h. W trybie roboczym prędkość wynosi 8 km/h. Tak jak w większości urządzeń tego typu, tak i w maszynie Haulotte napędzane i sterowane są wszystkie cztery koła.  Sterowanie ramieniem, łyżką i akcesoriami odbywa się przy użyciu zaworów proporcjonalnych. Na siłownikach hydraulicznych są zawory bezpieczeństwa. Operator steruje maszyną z kabiny ROPS/FOPS wyposażonej w systemy ogrzewania, wentylacji oraz podświetlaną elektroniczną deskę rozdzielczą. Warto zaznaczyć, że Haulotte przygotowała dla użytkowników całkiem pokaźną listę wyposażenia dodatkowego, na której znajdują się między innymi wyciągarki, wysięgniki, widły, łyżki, czy np. układ klimatyzacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.