Grupa Haulotte zwiększyła swój wynik ECOVADIS o 10 punktów, zdobywając nowy srebrny medal w związku z przeglądem systemu oceniania, który został zainicjowany przez platformę oceniającą na początku 2024 roku. Wynik ogólny wzrósł z 59/100 w 2023 roku do 69/100 w 2024 roku. Dzięki temu wynikowi, Grupa znalazła się wśród najlepszych 4% firm ocenianych przez EcoVadis w sektorze produkcji maszyn.
Zakres ocen EcoVadis
Oceny EcoVadis obejmują 21 zagadnień zgrupowanych w 4 tematy: środowisko, prawa społeczne i człowieka, etyka, odpowiedzialne zakupy. Kryteria te są oparte na międzynarodowych standardach CSR, takich jak zasady Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), Global Reporting Initiative (GRI), norma ISO 26000 i zasady CERES.
Działania na rzecz ESG
W 2023 roku przeprowadzono liczne działania na rzecz wizji ESG, zarówno na poziomie Grupy, jak i we wszystkich 21 spółkach zależnych. Poprawa pomiaru emisji węglowych i precyzyjna ocena zużycia energii przez Grupę umożliwiły lepsze zrozumienie dźwigni poprawy środowiskowej. Działania te, w połączeniu z KPI, pozwoliły lepiej spełnić kryteria oceniane przez EcoVadis.
Wypowiedź Berengera DUDEKA, Menedżera ESG Grupy
– W ciągu 2023 roku przeprowadziliśmy wiele działań na rzecz środowiska, ale nie tylko. Nasze zespoły angażują się w inicjatywy społeczne zarówno dla naszych pracowników, jak i lokalnych organizacji. W rocznym raporcie NFPS Haulotte (Non-financial performance statement) wymieniliśmy wszystkie działania zrealizowane w 2023 roku, które służą celom naszej wizji ESG i strategii. Kolejnym ważnym aspektem naszych działań ESG jest bezpieczeństwo naszego sprzętu. W związku z tym jesteśmy dumni, że możemy zaoferować dwie opcjonalne innowacje w naszych maszynach: FASTN, aktywny i uniwersalny system kotwienia dla operatora (wkrótce dostępny) oraz Haulotte Dual Reach, który zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy, zapobiegając niewłaściwemu użytkowaniu – mówi Berenger Dudek.
Przygotowania do regulacji CSRD
W 2025 roku Grupa Haulotte będzie również uwzględniać oczekiwania nowego europejskiego rozporządzenia CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). – Dyrektywa ta wymaga jeszcze głębszej oceny naszej wydajności ESG, poprzez monitorowanie kilku KPI, które wcześniej nie były śledzone. Jest to zarówno ograniczenie, jak i okazja do jeszcze większego wyzwania w wielu aspektach związanych z naszymi celami ESG – dodaje Dudek.
Kluczowe dane z 2023 roku:
Karmax dodaje Grove GMK4100L-2
Nowy czujnik zużycia gąsienic Cat
Flota podnośników nożycowych Haulotte coraz szersza
Haulotte z modelem HA16 RTJ
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę