[ATB] Nowości

Haulotte - Sprawdzone nożyce

Data publikacji:

Firmy potrzebujące uniwersalnej niezawodnej zwyżki do 8 m wysokości roboczej, do prac wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz, może zainteresować elektryczny podest nożycowy Haulotte Optimum 8. Ten sprawdzony i ceniony przez użytkowników model w tegorocznej wersji dostarcza jeszcze więcej satysfakcji z pracy, spełniając najwyższe wymagania w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu, przy wyjątkowo niskich kosztach eksploatacji.

Zaprojektowany do pracy non-stop podest Optimum 8 jest szybki, zwrotny i kompaktowy. Wydajny napęd zapewnia precyzyjne, proporcjonalne ruchy platformy w pionie oraz płynną jazdę, a mały zewnętrzny promień skrętu (1,5m) ułatwia manewrowanie. W połączeniu z niewielkimi gabarytami podnośnika (szerokość - 79 cm, wysokość - 198 cm) umożliwia to poruszanie się w najbardziej ciasnych miejscach. Optimum 8 potrafi pokonywać nawet standardowe drzwi bez potrzeby składania barierek. Wysoka prędkość jazdy (do 5 km/h) pozwala z kolei szybko się przemieszczać, co zwiększa wydajność.

Innowacyjna przeciwwaga

Półtoratonowy podest jest wyposażony w asynchroniczny, bezszczotkowy, bezobsługowy silnik na 24V, zasilany z baterii żelowych o pojemności 225 Ah. Urządzenie radzi sobie z pochyłościami o nachyleniu do 25°, co umożliwia m.in. samodzielny wjazd na środki transportu. Oprócz tego w podwoziu są otwory do wózka widłowego oraz zaczepy do podnoszenia i holowania, ułatwiające przestawianie lub załadunek maszyny.
Platforma robocza ma długość 1,72 m i szerokość 0,74 m, i może być wydłużana do 2,59 m za pomocą wysuwanego podestu. Wysokość podnoszenia wynosi 5,77 m (robocza 7,77 m), a maksymalny udźwig - 230 kg, także w najwyższym położeniu. Czas podnoszenia to 20 s, a opuszczania - 29 s, przy czym wysokość można zmieniać również w trakcie jazdy. Dopuszczalna prędkość wiatru przy pracach na zewnątrz sięga 12,5 m/s (45 km/h).
Haulotte jako pierwszy producent zastosował w podestach, także w Optimum 8, „inteligentnie” zaprojektowaną przeciwwagę, która jest nie tylko zwykłym balastem. Zamontowany z tyłu ramy ciężar pełni również rolę solidnego zderzaka, chroniącego konstrukcję maszyny, wkomponowano w niego także pomysłowe stopnie z powierzchnią antypoślizgową, ułatwiające wchodzenie na platformę, oraz umieszczono w nim schowki na wtyczkę do ładowarki akumulatorów i dodatkowe, opcjonalne złącza elektryczne.

Mocny standard

Optimum 8 ma w standardzie wbudowany w podwozie sterujący terminal informacyjno-diagnostyczny Haulotte ACTIV'Screen, dostarczający operatorowi wielu danych na temat maszyny, wyświetlający m.in. alarmy o przeciążeniu czy nadmiernym przechyle (do 3°), pokazujący poziom naładowania baterii (wskaźnik naładowania też jest na górnym panelu sterowniczym na podeście), sygnalizujący awarie, przypominający o konserwacjach i okresowych przeglądach. Przy pomocy urządzenia ACTIV'Screen również technicy, używając swoich kodów dostępu, mogą diagnozować, naprawiać, programować, kalibrować i kontrolować podest bez konieczności użycia innych narzędzi. Wyposażenie opcjonalne urządzenia obejmuje m.in. akumulatory bezobsługowe, drzwi uchylne (typu „saloon”), uchwyt do przewożenia rur, podstawę do paneli, światło ostrzegawcze, dodatkową lampę punktową, gniazdo elektryczne w koszu.

Łatwy serwis

Do istotnych zalet podestu należy duża trwałość, według producenta nawet trzykrotnie większa w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, głównie dzięki zastosowaniu specjalnej obróbki i lakierowania zapewniających optymalną ochronę przed korozją wszystkich elementów (również normaliów). Uwagę zwraca zmniejszona awaryjność, w tym o 50% niższe ryzyko wycieku oleju hydraulicznego, dzięki zmniejszeniu liczby przewodów o połowę (10 zamiast 20) oraz siłowników (3 zamiast 4). Awariom zapobiegają również wodoodporne złącza elektryczne.
Maszyna jest także prosta w okresowej konserwacji i serwisowaniu. Dwa otwierane uchylnie i wyciągane na boki zasobniki w podwoziu zapewniają znakomity dostęp do akumulatorów z jednej strony oraz hydrauliki i układu elektrycznego z drugiej. Bardzo łatwo dostępne są również pozostałe punkty wymagające bieżącej kontroli.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.