[ATB] Technika

Haulotte - W Chinach na topie z HA 20 LE PRO

Data publikacji:

Na początku kwietnia firma Haulotte znalazła się w rankingu China Construction Machinery TOP 50 ze swoim elektrycznym terenowym podnośnikiem przegubowo-teleskopowym HA 20 LE PRO o wysokosci roboczej prawie 21 m. Należącą do generacji Pulseo maszynę wyróżniono nominacją za jej przyjazny dla środowiska wydajny napęd i system zarządzania energią.

Prowadzące od roku 2006 ranking China Construction Machinery TOP 50 chińskie stowarzyszenie maszyn budowlanych analizuje rodzimy rynek sprzętu budowlanego, w tym ofertę obecnych na nim przedsiębiorstw zagranicznych. Do podstawowych kryteriów oceny należy m.in. innowacyjność oraz pozycja rynkowa produktu. W tym roku spełnił je również podnośnik HA 20 LE Pro, jeden z dwóch (obok HA 20 LE) terenowych podestów ruchomych z rodziny Pulseo, zwracających uwagę zaawansowanym napędem elektrycznym i możliwością pracy także w trudnym terenie.

Optymalne zarządzanie energią

Cichy i bezemisyjny podnośnik HA 20 LE PRO, przyjazny zarówno dla środowiska, jak i pracowników oraz innych osób przebywających w pobliżu, zapewnia jednocześnie dużą wydajność. Dzięki temu maszyna doskonale nadaje się do pracy zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, szczególnie na obszarach śródmiejskich, w strefach wymagających niskiej emisji spalin i hałasu czy na terenach zielonych.
Aby zapewnić całodzienną pracę w trybie całkowicie elektrycznym, HA20 LE PRO wyposażono w akumulatory o napięciu wyjściowym 72 V (12 x 6 V) i dużej pojemności wynoszącej 435 Ah. W standardzie jest również system zarządzania energią Haulotte Activ’Energy, wydłużający czas pracy i żywotność baterii. Wbudowany inteligentny prostownik 110/230 V, pozwalający podczas przerw w pracy naładować akumulatory do 100% z gniazda sieciowego, monitoruje parametry cyklu ładowania w czasie rzeczywistym, skracając czas uzupełniania energii. Praktycznie nieograniczone wydłużenie czasu pracy umożliwia zintegrowany generator z oszczędnym, niskoemisyjnym (Stage V) silnikiem spalinowym Kubota o mocy 18,5 kW, szybko doładowującym (do 80%) w razie potrzeby ogniwa w trakcie pracy, co czyni podnośnik w pełni autonomicznym.

Bogate wyposażenie

Podest HA 20 LE PRO oferuje przy tym bardzo dobre parametry - wysokość roboczą 20,76 m (podestu 18,76 m) i zasięg boczny 11,91 m (maks. wysokość przegubu 8,52 m) - oraz szybkie cykle pracy, z możliwością wykonywania z dużą precyzją (płynne sterowanie proporcjonalne) do 4 ruchów jednocześnie. Operowanie w całym obszarze roboczym ułatwia funkcja ciągłego obrotu nadwozia w zakresie 360°. Platforma o wymiarach 1,83x0,8 m (w opcji 2,44x0,91 m), z samoopadającą bramką, ma standardowo udźwig 250 kg (w opcji 350 kg) i możliwość obrotu w poziomie w zakresie 180°(±90°).
Wydajny napęd jazdy z bezobsługowymi, asynchronicznymi, bezszczotkowymi silnikami przy każdym kole pozwala poruszać się ze zmienianą bezstopniowo prędkością 0,7-5 km/h i pokonywać pochyłości o nachyleniu do 45%. Ważąca prawie 9,8 t maszyna jest stabilna przy dopuszczalnym przechyle bocznym do 4°. Jazdę w trudnych warunkach ułatwia pełne terenowe ogumienie o dużym rozmiarze (1025x365 mm) w standardzie (w opcji niebrudzące), pokaźny prześwit (46 cm) i wahliwa przednia oś. Dobrą zwrotność, przy długości 8,54 m, szerokości 2,14 m i rozstawie osi 2,5 m, gwarantują skręcane wszystkie koła, zapewniające zewnętrzny promień skrętu 3,7 m.
Bogate wyposażenie standardowe modelu HA 20 LE PRO uzupełniają m.in. systemy Haulotte Activ’Lighting (mocne oświetlenie z 11 lampami LED) oraz Activ’Shield Bar 2.0 (wychylna poręcz bezpieczeństwa automatycznie zatrzymująca maszynę), chroniący operatora przed zmiażdżeniem, a także ekran Haulotte Activ’Screen upraszczający obsługę oraz diagnostykę i konserwację, uniwersalne gniazdo telematyczne, system centralnego uzupełniania wody w akumulatorach, wskaźnik naładowania akumulatorów na dolnym i górnym (z pokrywą) panelu sterowania, złącze elektryczne w koszu 110/230 V, obrotowy zasobnik z silnikiem spalinowym, alarm dźwiękowy i świetlny nadmiernego przechyłu i przeciążenia, sygnał dźwiękowy jazdy, obrotowa lampa ostrzegawcza.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.