[ATB] Technika

Haulotte z modelem HA16 RTJ

Data publikacji:

W kategorii wysokości roboczej 16-18 m, francuski firma Haulotte oferuje model HA16 RTJ PRO - przegubowy podnośnik do prac w trudnym terenie. Podnośnik przegubowy HA16 RTJ PRO zapewnia wysokość roboczą do 16 m przy wysokości platformy 14 m i maksymalny zasięg 8,3 m. Na rynku europejskim za napęd odpowiada silnik Kubota o mocy 18,5 kW, który spełnia normę emisji spalin Stage V. Z użytkowaniem urządzenia w zimowych warunkach nie ma problemów. Standardem w wyposażeniu jest wstępny podgrzewacz silnika z lampką sygnalizacyjną i akumulatory rozruchowe 12 V.

Napęd przenoszony jest na 4 skrętne koła, przednia oś jest wahliwa i zapewnia stabilność na nierównym terenie. Pomocne są również wytrzymałe opony terenowe. Maksymalna prędkość poruszania się podnośnika wynosi 5,2 km/h. Zewnętrzny promień skrętu wynosi 3,75 m, kąt obrotu podwozia to pełne 360° (continuous). Platforma robocza ma wymiary 1,83x0,8 m i zapewnia udźwig 2 osób, maksymalnie razem 230 kg. Standardowy kosz ma budowę modułową, co ułatwia niezbędne naprawy. Wyposażony jest w samoopadającą poprzeczkę zabezpieczającą wejście, tacę na narzędzia, panel sterowania i gniazdko elektryczne (110/230 V). Kąt pionowego obrotu kosza wynosi 140° (-80°/+60°), a kąt obrotu platformy 165° (-75°/+90°). Prędkość podnoszenia to tylko 40 s. Dla zapewnienia wygodnej i ergonomicznej obsługi zastosowano wbudowane na dolnym panelu sterowania narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ’Screen, z kolorowym wyświetlaczem, licznik godzin pracy oraz wskaźnik poziomu paliwa, zarówno na górnym jak i dolnym panelu sterowania. Wysoki poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania zapewniają z kolei: sygnał dźwiękowy w trakcie jazdy, obrotowy sygnał świetlny, elektryczna pompa awaryjnego opuszczania, sygnał dźwiękowy i świetlny w razie przeciążenia lub przechyłu. Ciekawie prezentuje się również lista wyposażenia opcjonalnego. Producent oferuje tutaj m.in.: szeroki kosz modułowy 2,44x0,91 m wraz z bocznym wejściem skrzydłowym, generator hydrauliczny Dynaset 3,5 kW, końcówkę przewodu ze sprężonym powietrzem w koszu (średnica wewnętrzna 6,5 mm), zestaw dla „zimnych lub ciepłych krajów”, białe ogumienie lub duże opony terenowe itd.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.