[ATB] Aktualności

Hewea w dobie problemów z komponentami

Data publikacji:
Hewea w dobie problemów z komponentami

Uniwersalne środki transportu znajdujące zastosowanie nie tylko w budownictwie - oto specjalność firmy Hewea z podwrocławskiego Bykowa. Działające od trzech dekad przedsiębiorstwo oferuje m.in. szeroką gamę hydraulicznych żurawi samochodowych włoskiej firmy Fassi.

Podstawowym elementem wyróżniającym ofertę włoskiego producenta jest wyjątkowo szeroki asortyment - około 100 modeli, zapewniający dzięki wielu możliwym wariantom wyposażenia spełnienie praktycznie wszystkich oczekiwań ze strony reprezentujących różne branże klientów. Produkowane od ponad pół wieku żurawie Fassi charakteryzują się także wysoką jakością - zgodne są m.in. z wymaganiami dyrektywy maszynowej UE.

O popularności tych maszyn przesądza przede wszystkim bardzo szerokie spektrum możliwych zastosowań. Popularne są jednostki umożliwiające podnoszenie masy 1 tony na ramieniu o długości do 10 m. Te niewielkie i lekkie żurawie to bardzo przydatne urządzenia, które można zamontować praktycznie na każdym samochodzie ciężarowym. Znajdują zastosowanie głównie w firmach budowlanych, z sektora energetycznego i wod-kan.

Podkreślić trzeba, iż żurawie Fassi cieszą się dużym wzięciem w różnych branżach - z jednej strony są to modele montowane na 3,5-tonowych pojazdach wybierane np. przez niewielkie składy budowlane, z drugiej zaś podnośniki popularne w sektorze komunalnym, a służące m.in. do opróżniania pojemników na surowce wtórne, w klasycznym budownictwie, wykorzystane chociażby do załadunku kostki brukowej czy też w sektorze energetycznym, gdzie wykorzystuje się zwłaszcza żurawie o nośności powyżej 20 Tm do ustawiania słupów lub transformatorów.

Firma Hewea oferuje możliwość pełnej zabudowy nadwozia samochodów ciężarowych. Oferowane przez firmę Hewea są także podnośniki koszowe Oil&Steel i Cela oraz urządzenia hakowe Marrel i bramowe Presko, które służą do przewozu kontenerów wszystkich typów. Ważnym obszarem działalności jest także sprzedaż do różnych sektorów - m.in. rolnictwa i branży komunalnej - profesjonalnych układów hydraulicznych, pomp tłoczkowych, pomp zębatych, przystawek odbioru mocy czy siłowników hydraulicznych. Ważną rolę w działalności firmy odgrywa także profesjonalny serwis świadczący naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne w zakresie wszystkich oferowanych produktów.

Dłuższe terminy dostaw

Funkcjonowanie na rynku żurawi samochodowych bez wątpienia zmieniło się od czasu wybuchu pandemii Covid-19. – W pierwszych miesiącach 2020 r. firma Fassi zlokalizowana w północnych Włoszech była zmuszona zamknąć fabrykę. Potem jednak zaczęliśmy nadrabiać zaległości - szczególnie zadowoleni jesteśmy ze sprzedaży w 2021 r., która osiągnęła rekordowy poziom na wielu rynkach, w tym w Polsce – mówi Łukasz Olszewski z firmy Hewea.

– Rok 2022 niestety nie jest dla nas tak dobry jak poprzedni, a i przyszły rok nie zapowiada się dużo lepiej. Ma to głównie związek z dostępnością samochodów ciężarowych, między innymi tak popularnych marek jak MAN czy Mercedes. Firmy te koncentrują się raczej na dostarczaniu zaległych pojazdów - terminy dostaw znacznie się wydłużyły. Do dyspozycji nadal pozostają podwozia takich marek jak DAF, Iveco, Renault, Scania czy Volvo, jednak tutaj też terminy dostaw znacznie się wydłużyły i wynoszą nawet 8-12 miesięcy. Wyraźnie widać braki w dostępności komponentów elektronicznych

– zauważa przedstawiciel firmy Hewea.

Nowości, nowości

Niezależnie od tego główny dostawca firmy Hewea, czyli Fassi, konsekwentnie rozwija swoją ofertę produktową (część z nowości prezentowana jest na łamach tego wydania atb - przyp. red.) i usprawnia oferowane rozwiązania. – Fassi idzie w kierunku zwiększania efektywności pracy, czyli żurawi wielkogabarytowych, a także ułatwienia obsługi posprzedażowej. Myślę tutaj o serwisie, który w 2023 r. dostanie do dyspozycji specjalne okulary wyposażone w kamery, które będąc oczami i uszami serwisantów z włoskiej centrali na pewno przełożą się na zwiększenie wydajności pracy naszych mechaników. Niezależnie jednak od tego rozwiązania śmiało mogę stwierdzić, iż nasz serwis radzi sobie bardzo dobrze, gdyż opiera się na bardzo dobrze wyszkolonej i doświadczonej kadrze – przekonuje Łukasz Olszewski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.