[ATB] Nowości

Hiab - Bezpieczne i łatwe w użytkowaniu

Data publikacji:

Należąca do koncernu Cargotec firma Hiab, doskonale znana z wyznaczających wysokie standardy, montowanych na samochodach żurawi przeładunkowych, wprowadza nową generację urządzeń hakowych Multilift Ultima, wyposażonych w kilka interesujących, innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają wydajność, łatwość obsługi i bezpieczeństwo eksploatacji – elementy „zakodowane” od kilkudziesięciu lat w urządzeniach tej marki. Multilift Ultima został po raz pierwszy zaprezentowany podczas wrześniowych targów IAA w Hanowerze.

Bracia Terho z Raisio w Finlandii opracowali w 1947 r. system demontowalny i w 1949 r.
przekształcili go w produkt komercyjny. Od tego czasu marka Multilift jest liderem w branży, a dzięki Multilift Ultima wzmacniamy naszą długą tradycję innowacyjności. Multilift Ultima wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, takie jak kamery, inteligentne czujniki i zaawansowane funkcje łączności, dzięki czemu obsługa podnośnika hakowego jest łatwiejsza i bezpieczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Henri Janhonen, dyrektor ds. sprzedaży i zarządzania produktami w linii Multilift, Hiab.

Pełne wsparcie operatora

Następca bardzo dobrze znanych na rynku produktów z serii Multilift XR – czyli podnośniki Multilift Ultima – oferują szereg innowacyjnych funkcji, które wspierają operatora praktycznie w każdym rodzaju załadunku. Wśród nich warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcję HookliftAssist, która oferuje operatorowi trzy różne poziomy wsparcia, w oparciu o obraz z kamer podczas operacji załadunku. Nie mniej ważna jest funkcja SafePositioning, pod którą kryje się system detekcji dedykowany do bezpiecznego przesuwania kontenerów do wstępnie ustawionej pozycji, w oparciu o ich długość. System automatycznie zatrzymuje kontenery przed zrzucaniem tylnych rolek i zapobiega uszkodzeniu innych urządzeń, takich jak żurawie samochodowe.

Masa na bieżąco

W podnośnikach Multilift Ultima firma Hiab wprowadziła również zintegrowany system ważenia ładunku (Integrated Load Weighing, zgłoszony do opatentowania), który zapewnia wszystko co jest niezbędne do zmaksymalizowania udźwigu, przy jednoczesnym uniknięciu ryzyka przeciążenia. Ten unikalny system oblicza masę podczas procesu ładowania, zastępując potrzebę użycia pomocniczego indykatywnego systemu ważenia bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwala operatorowi na wydajniejszą pracę.

Wszystko pod ręką

Pod hasłem łatwość obsługi kryje się również wyświetlacz FutureTouch, który jest zaawansowanym interfejsem typu „wszystko w jednym”, pozwalający operatorowi kontrolować każdy aspekt pracy hakowca oraz innych urządzeń znajdujących się na ciężarówce. Oto bowiem dzięki temu wyświetlaczowi operator uzyskuje łatwy dostęp do komunikatów diagnostycznych, wskaźników obciążenia oraz informacji o masie, zintegrowanego systemu ważenia i innych funkcji za pomocą jednego, wygodnego interfejsu. To jednak nie ostatni as w rękawie firmy Hiab, która postawiła na nową erę sterowania hakowcami, dzięki trzem różnym opcjom sterowania (uControl Base, Flex i Pro), stanowiącym część rewolucyjnej platformy uControl. Tak duża oferta umożliwia wybór odpowiedniego poziomu sterowania dla szerokiego zakresu nowoczesnych zadań związanych z załadunkiem.

Opcja HiConnect

Urządzenia z serii Multilift Ultima można dodatkowo wyposażyć w usługę HiConnect, dostępną dla klientów firmy Hiab, umożliwiającą zwiększenie produktywności, wydajności i bezpieczeństwa swojej działalności oraz podłączonego sprzętu tej marki. Dzięki przejrzystym i prostym przeglądom oraz wykresom znacznie łatwiejsze jest monitorowanie stanu, planowanie konserwacji i usprawnianie działania każdego urządzenia i operatora. Należy dodać, iż podobnie jak w przypadku innych urządzeń marki Hiab, Multilift Ultima jest na życzenie wyposażony w Hiab ProCare, elastyczną umowę serwisową mającą na celu zabezpieczenie czasu sprawności urządzeń. Nowość w ofercie firmy Hiab trafi na rynek w czwartym kwartale 2018 r.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.