[ATB] Aktualności

Hiab/Effer - Duży może więcej

Data publikacji:

Jeden z liderów na rynku rozwiązań do obsługi ładunków drogowych, szwedzka firma Hiab kupiła od CTE Group specjalizującą się w produkcji żurawi hydraulicznych firmę Effer. Kwota transakcji opiewa na 50 mln euro.

Przejęcie to jest częścią strategii rozwoju marki Hiab, która ma na celu odnowienie i rozszerzenie portfolio produktowego, dla zdobycia zdobycia statusu lidera w tym segmencie rynku. Wśród działań mających ułatwić realizację tego celu jest zakupienie w październiku 2017 r. brazylijskiej firmy Argos, a także odnowienie oferty w sektorze żurawi lekkich, które miało miejsce w II kwartale br.
Wraz z przejęciem firmy Effer, Hiab uzupełni swoją ofertę żurawi samojezdnych i rozszerzy gamę ciężkich dźwigów, zwłaszcza w segmencie powyżej 100 t, w którym specjalizuje się Effer. Co ważne, Effer będzie nadal działać w ramach firmy Hiab pod własną marką i poprzez własną sieć dilerską. – Dzięki kompleksowemu portfolio produktowemu, wysokiej sprzedaży na rynkach globalnych oraz usługom realizowanym w komplementarnych lokalizacjach, Hiab i Effer wspólnie staną się silniejszym partnerem dla naszych klientów, pomagając im w pełni wykorzystać ich potencjał – skomentował zawarcie transakcji Joakim Andersson, wiceprezes Hiab.

Ceniona na wielu rynkach

Firma Effer została założona w 1965 r., a jej asortyment obejmuje żurawie samochodowe o udźwigu od 3 do 300 t, żurawie samochodowe specjalnego zastosowania i żurawie morskie. Główna siedziba firmy znajduje się w Minerbio we Włoszech (region Emilia-Romania), a firma zatrudnia około 400 pracowników. Produkty Effer sprzedawane są w 60 krajach na całym świecie za pośrednictwem sieci sprzedaży, w której skład wchodzi ponad 100 dilerów. Według firmy Hiab, w 2017 r. Effer osiągnął obroty w wysokości 71 mln euro oraz zysk operacyjny na poziomie ok. 6,1 mln euro.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.