[ATB] Technika Hidromek

Hidromek HMK 490 LC HD - Największa w rodzinie

Data publikacji:

Wśród zaprezentowanych podczas kwietniowych targów Bauma maszyn Hidromek nie zabraknie również przedstawicieli w grupie koparek. Wszak turecki producent oferuje również duży wybór koparek o masie operacyjnej od 14 do ponad 50 t, dostępnych także w specjalistycznych specyfikacjach (przeładunkowe, rozbiórkowe, o zwiększonym zasięgu).

Ostatnio ta grupa maszyn otrzymała wzmocnienie w postaci największej obecnie koparki gąsienicowej Hidromek – właśnie 51-tonowej HMK 490 LC HD, napędzanej 348-konnym silnikiem Isuzu, uzbrojonej w wysięgnik o długości 6,55 m, standardowe ramię 2,65 m i łyżkę 2,7 m³. Produkowane obecnie koparki Hidromek, w tym nowa  HMK 490 LC HD, należą do nowej generacji GEN, obejmującej maszyny nie tylko zwracające uwagę udaną stylizacją (liczne nagrody za design), lecz także oferujące solidne parametry robocze, wysoki komfort i łatwą obsługę.
Flagową koparkę wyróżnia hydraulika o zmaksymalizowanej wydajności, zasilana dwiema pompami tłokowo-osiowymi o zmiennym wydatku firmy Kawasaki (2 x 376 l/min), oraz szczególnie solidna rama nadwozia, zaprojektowana do ekstremalnych warunków roboczych. Długie, równie solidne podwozie 490 LC HD z 600-milimetrowymi gąsienicami przylegającymi do podłoża na długości prawie 4,5 m, zapewnia dużą stabilność, gwarantującą bezpieczną i wydajną pracę. O komfortowe warunki dba klimatyzowana, amortyzowana kabina, z ergonomicznym stanowiskiem operatora, tworząca bardzo przyjazne stanowisko robocze, którego centralnym elementem jest system kontroli Opera.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.