[ATB] Aktualności Hidromek

Hidromek z nowościami na SaMoTer

Data publikacji:
Hidromek z nowościami na SaMoTer

Firma Hidromek przedstawiła swoje nowości produktowe na majowych targach maszyn budowlanych SaMoTer we Włoszech. Hidromek zaprezentował tam koparki serii H4 oraz ładowarki kołowe. Poprzednia wystawa SaMoTer odbyła się w 2017 r. i zgromadziła wówczas 780 wystawców z 25 krajów oraz 84 tys. zwiedzających z 86 krajów.

 

W tym roku, na stoisku firmy Hidromek można było zobaczyć koparki gąsienicowe HMK 145 LC SR, HMK 230 NLC, HMK 310 NLC, HMK 390 NLC HD należące do serii H4 wraz z ładowarką kołową HMK 635 WL. Koparki z serii H4 wyróżniają się szybkością działania, trwałością i mocą. Są produkowane z myślą o maksymalnej produktywności i wydajności dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji układu hydraulicznego. Każda kabina operatora zawsze zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i trwałość zgodnie ze standardami konstrukcji ROPS i FOPS. W nowych wersjach koparek zastosowano dodatkowo czerwone uchwyty i etykiety ostrzegawcze, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników na placu budowy.

Ładowarka kołowa HMK 635 WL to model typu Heavy Duty, skraca czas cyklu roboczego i tym samym zwiększa swoją produktywność. Wersja ta spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Cechuje ją trwałość, niskie zużycie paliwa, uniwersalność, komfort i bezpieczeństwo operatora.

Dwie nagrody za innowacje

Podczas 24. ceremonii wręczenia nagród SaMoTer Innovation Award firma Hidromek zdobyła dwa wyróżnienia. Nagrodę „Winner” w kategorii Software Applications Operating Machines oraz „Special Design Award”.

Nowa koncepcja zdalnie sterowanej kabiny operatora o nazwie Opera została zaprojektowana dla zapewniania najwyższego poziomu komfortu i umożliwia zdalne korzystanie z dowolnej maszyny Hidromek w dowolnym miejscu i czasie. Praca w trudnych i niebezpiecznych warunkach odbywa się bez utraty produktywności, lecz to nie wszystko.

Platforma Opera może bowiem służyć jako symulator do szkolenia operatorów. W ten prosty sposób zmniejsza zapotrzebowanie stosowania prawdziwej maszyny, co nie tylko niweluje czasy ograniczenia wykorzystania sprzętu na budowie ale ma też korzystny wpływ na środowisko. W dalszej trosce o zrównoważony rozwój Opera została utworzona z materiałów poddawanych recyklingowi oraz z części wydrukowanych w 3D. Aby w pełni wdrożyć platformę Opera w życie, konieczna jest jednak poprawa infrastruktury 5G i łączności.

Dzięki swoim wyjątkowym cechom Hidromek Opera zdobyła również nagrody „Winner” i „Best of the Best” w konkursie Automotive Brand Contest oraz nagrodę Winner Award w konkursie German Design Award, które cieszą się międzynarodowym prestiżem. Jak widać rozwiązanie to jest warte uwagi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.