[ATB] Technika Hilti

Hilti - stworzone do pracy

Data publikacji:

Dla instalatora nie ma nic lepszego, jak elektronarzędzia bezprzewodowe. Warunek jest tylko taki, by sprzęt zapewniał wysoką mobilność i niezależność od źródeł zasilania, oferował duży moment obrotowy i udar, był mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Te kryteria wypełniają z nawiązką nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Hilti SF 6-A22 i udarowa SF 6H-A22.

Oba narzędzia to urządzenia dużej mocy, przeznaczone do prac w drewnie, murze, metalu oraz innych materiałach, przystosowane do średnich oraz dużych obciążeń. Wkrętarko-wiertarki Hilti wyróżnia przy tym wyjątkowo korzystny stosunek wydajności do wielkości, a także bardzo wysoki poziom komfortu obsługi oraz ergonomii.

Moment pod kontrolą

Wyjątkowo trwała, całkowicie metalowa przekładnia zapewnia bardzo pewny transfer dużego moment obrotowego, wynoszącego maksymalnie 50/80 Nm (miękki/twardy), nastawianego w zakresie 3-40 Nm. Narzędzia wyposażono w opracowany przez Hilti system aktywnej kontroli momentu obrotowego (ATC) stanowiący dodatkowe zabezpieczenie przed obracaniem się urządzenia w przypadku zablokowania wiertła, zapewniający użytkownikowi większą ochronę. „Inteligentne” elektroniczne sprzęgło pozwala na korzystanie z różnych trybów pracy przeznaczonych do zróżnicowanych zastosowań. Wysoka prędkość obrotowa wynosząca na drugim biegu 1600 obr./min (na pierwszym - 480 obr./min) umożliwia szybkie wiercenie oraz - w modelu SF 6H-22 - wiercenie z udarem o częstotliwości 28,8 tys. uderzeń na min. Obie maszyny wyposażone są w 3-szczękowy uchwyt narzędziowy, przystosowany do bitów o średnicy od 1,5 do 13 mm.
Wiertarko-wkrętarki mają wymiary 206 lub 212 mm (SF 6H-22) na 92 i 210 mm (dł./szer./wys.) i są zasilane akumulatorami litowo-jonowymi o wysokim napięciu, wynoszącym 22 V, zapewniającym dużą moc i wydajność roboczą. Mogą współpracować z szybko ładującymi się, trwałymi i żywotnymi, dedykowanymi bateriami B22 o pojemności 2,6 lub 5,2 Ah, dostępnymi razem z ładowarką oddzielnie lub w kompletach walizkowych z narzędziami.

Wiele aplikacji

Dzięki bardzo dobrym parametrom roboczym wiertarko-wkrętarki sprawdzają się w różnych zastosowaniach i długodystansowej pracy. Mogą służyć m.in. do wkręcania w drewno wkrętów o dużym przekroju, wkręcania kotew rozporowych do tulei plastikowych o średnicy do 14 mm, wiercenia otworów w drewnie wiertłami krętymi i łopatkowymi o średnicy do 38 mm (1,5''), wycinania gniazd i wykonywania otworów przelotowych otwornicami do maksymalnej średnicy 127 mm (5''), szybkiego wiercenia otworów w metalu do 13 mm (1/2'') z dużym momentem obrotowym, wkręcania w metal samonawiercających wkrętów o średnicy do 6,5 mm (1/4'') z dużą prędkością obrotową.
Zwraca uwagę aż 20-letnia gwarancja produktowa w zakresie wad materiałowych części oraz odchyłek produkcyjnych. Interesująca jest także oferta serwisowa na elektronarzędzia zakupione w Hilti, które są naprawiane w trybie ekspresowym (do 3 dni, łącznie z dostawą) lub nieodpłatnie przez okres do nawet 2 lat, włącznie z wymianą części zużywalnych, przy zastosowaniu wyłącznie oryginalnych części zamiennych Hilti.
SS
foto firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.