[ATB] Nowości

Hilti - wiertnice dla wymagających

Data publikacji:

Wśród urządzeń firmy Hilti do wykonywania otworów i przewiertów zwracają uwagę nowe modele wiertnic diamentowych DD 250, DD 350-CA i DD 500-CA, wyróżniających się uniwersalnością, funkcjonalnością, ergonomią oraz łatwą obsługą. Znaczna moc w połączeniu z szerokim zakresem regulacji oraz dedykowanymi trwałymi wiertłami koronowymi zapewniają wysoką wydajność i jakość pracy.

 


Przeznaczone do pracy na mokro ze statywu wiertnice DD 250, DD 350-CA i DD 500-CA, wyposażone w silniki o mocy (na wejściu) 3200; 3600 W (230 V) i 5500 W (400 V), umożliwiają wykonywanie otworów w zakresie średnic 12-450; 52-500 oraz 82-600 mm. Urządzenia ważą 15,3; 14,4 oraz 16,6 kg, a w kompletnym systemie 35 kg (DD 350-CA) lub 37 kg, i są łatwe w transporcie, montażu oraz elastyczne w doborze akcesoriów. Wiertnice są objęte aż 20-letnią gwarancją w zakresie wad materiałowych oraz produkcyjnych, a także atrakcyjną ofertą serwisową. Usterki są usuwane w trybie ekspresowym (do 3 dni, łącznie z dostawą) lub nieodpłatnie przez okres do nawet 2 lat, włącznie z wymianą części zużywających się i transportem, przy zastosowaniu tylko oryginalnych części zamiennych Hilti. Po okresie bezpłatnych napraw koszty są ograniczone do poziomu maksymalnie 40% ceny nowego narzędzia.

Zbrojenia niestraszne

Wiertnica DD 250 z czterobiegową przekładnią i wygodnym sterowaniem umożliwia wiercenie rdzeniowe w sufitach, ścianach i podłogach bez udaru czy drgań, wykonywanie otworów pod przejścia rur, przewodów wentylacyjnych i kabli, wiercenie perforacyjne pod przepusty, a także nawiercanie otworów dla wierteł o dużych średnicach oraz ślepych otworów do osadzania kotew lub wykonywania połączeń prętów zbrojeniowych. Komunikację z urządzeniem i obsługę ułatwia cyfrowy wyświetlacz z funkcjami poziomicy, stopnia przekładni, regulacji mocy, licznika drogi, licznika czasu pracy oraz komunikatów serwisowych.
Z kolei wiertnice DD 350-CA i DD 500-CA z elektroniczną regulacją prędkości (10 biegów) wyróżnia funkcja Iron Boost, czyli możliwość szybkiego zwiększania momentu obrotowego przy jednoczesnym spadku obrotów podczas wiercenia prętów zbrojeniowych, co podnosi efektywność cięcia stali i redukuje zużycie narzędzi. Dzięki klasie ochrony IP 55 oba modele pozwalają także wiercić w niekorzystnych warunkach. Pracę w optymalnym przedziale mocy ułatwiają wskaźniki diodowe, co zapewnia maksymalną wydajność i dłuższą żywotność wiertła. Mocniejsze wiertnie są dedykowane do wiercenia otworów przebiciowych, otworów narożnych przy cięciu piłą, a także włazów, otworów przy montażu korytek kablowych czy dużych otworów pod rury drenażowe i inne instalacje wymagające większych przekrojów.

Diamentowe korony

Hilti oferuje także komplet niezbędnych akcesoriów, w tym m.in. moduł automatycznego posuwu DD AF-CA, kompatybilny z dwoma mocniejszymi wiertnicami. Zestawy z modułem DD AF-CA zapewniają samoczynne rozpoczęcie wiercenia po wykryciu ściany/podłoża oraz automatyczny dobór obrotów i momentu, a także automatyczne podawanie wody, wykrywanie metalu (następuje wówczas przejście w tryb cięcia stali - Iron Boost), a po zakończeniu wiercenia - automatyczne przerwanie wiercenia i wycofanie narzędzia.

Wśród akcesoriów dedykowanych do nowych wiertnic zwracają uwagę również nowe moduły (korony) wymienne DD X-CM HCL oraz HCS instalowane na rurach wierteł koronowych, przeznaczone do pracy na mokro we wszystkich rodzajach betonu przy użyciu wiertnic o dużej mocy (od 2,3 kW). Zaprojektowane do wiercenia w trudnych warunkach nowe korony, określane przez producenta jako najwytrzymalsze moduły wymienne X, doskonale sprawdzają się także w betonie o dużej ilości prętów zbrojeniowych.

Korony dostępne są w 20 rozmiarach, o średnicy od 52 do 202 mm, i mają od 4 do 16 segmentów (202 mm - 14 segmentów), wykonanych w technologii Equidist, z optymalnie rozmieszczonymi diamentami, zapewniającej wysoką wydajność oraz stałą prędkość wiercenia przez cały okres użytkowania wiertła. Segmenty są spawane laserowo, co gwarantuje dużą wytrzymałość, oraz specjalnie zaostrzone, co ułatwia precyzyjne rozpoczynanie wiercenia.

SS
fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.