[ATB] Budownictwo

HIMOINSA - 10 MW na filipińskiej wyspie Mindanao

Data publikacji:

Firma HIMOINSA opracowała projekt dodatkowego zaopatrzenia wyspy Mindanao w energię. Elektrownia została również zaprojektowana do generowania zasilania awaryjnego w przypadku awarii zasilania stacji elektrycznej Villa Kananga w Butuan, na północ od wyspy Mindanao.

W regionie Mindanao na Filipinach odnotowano znaczny wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w ostatnich latach. To, w połączeniu z silną zależnością ponad 50% od energii hydroelektrycznej, doprowadziło do częstych przerw w dostawie prądu, szczególnie w najbardziej suchych i najcieplejszych miesiącach. Aby zapobiec odcięciom prądu, Departament Energii opracował modułowy program zespołów prądotwórczych do zasilania sieci w godzinach szczytowego zapotrzebowania.

HIMOINSA ma silną pozycję na Filipinach poprzez swoją spółkę zależną w regionie Azji i Pacyfiku, HIMONSA Asia-Pacific. Poprzez swoich głównych dystrybutorów w kraju, Prime Power Systems, Energetix i MaxPower, firma zrealizowała wiele projektów z renomowanymi lokalnymi deweloperami, takimi jak Megaworld, Vista, Ayala lub SM.

Z tej okazji firma HIMOINSA, za pośrednictwem Global Power Systems GmbH, dostarczyła pięć zestawów generatorów w kontenerach 40-fetowych. Możliwe są dwa tryby działania dla właściciela i operatora: równolegle z siecią przez 6 godzin dziennie, dostarczając do 10 MW mocy podczas szczytowych okresów, oraz w  trybie wyspowym jako źródło zasilania awaryjnego dla obszaru zasilanego przez stację elektroenergetyczną Villa Kananga.

Źródło: HIMOINSA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.