[ATB] Nowości Himoinsa

Himoinsa - Agregaty w Sagrada Familia

Data publikacji:

Czy odpowiedzialność za zasilanie awaryjne monumentalnej bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie mógłby przejąć niepochodzący z Hiszpanii producent agregatów prądotwórczych wszechstronnego zastosowania? Wydaje się, że nie, skoro kraj ten może się poszczycić marką Himoinsa - renomowanych generatorów prądu - które od 2014 r. znajdują się w tej niepowtarzalnej świątyni.

Himoinsa dostarcza energię na prowadzoną przez piąte pokolenie budowlańców budowę bazyliki. Obecnie znajdują się tam agregaty prądotwórcze HDW 670 T5 i HFW 100 T5 dostarczone przez wypożyczalnię Marti Canudas. Dźwiękoszczelne generatory wykorzystywane są zarówno dla realizacji prac budowlanych w stolicy Katalonii, jak i do celów zasilania awaryjnego w kopalni, w miejscowości Galera, gdzie wydobywany jest kamień na budowę świątyni.
Himoinsa zapewnia również od 2014 r. dostęp do zasilania awaryjnego Sagrada Familia - za pośrednictwem generatora HMW 515 T5, z silnikiem który spełnia normę emisji spalin Stage IIIA. W przypadku awarii sieci głównej, model ten jest w stanie dostarczyć do 559 kVA mocy. Zapobiega to przerwom w zasilaniu podczas nabożeństwo w bazylice i zapewnia, że strefa handlowa oraz sale koncertowe zlokalizowane wewnątrz świątyni, mogą bez przeszkód funkcjonować normalnie.

Unikatowy obiekt

Sagrada Familia, czy inaczej Świątynia Pokutna Świętej Rodziny - to jedna z turystycznych wizytówek Barcelony. Budowę unikatowej bazyliki rozpoczęto w 1882 r. Wieże kościoła ukończono niespełna 40 lat później, jednak z powodu organicznej formy budowli oraz niepowtarzalności detali architektonicznych, do dziś nie zdołano jej dokończyć (przewidywany koniec prac - w latach 2026-2028) - projekty świątyni pozostawione przez słynnego architekta Antoniego Gaudiego zostały zniszczone w czasie hiszpańskiej wojny domowej 1936-1939.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.