[ATB] Aktualności Himoinsa

Himoinsa dostarcza zasilanie awaryjne do Finlandii

Data publikacji:

Tunel Liipola o długości 1 km jest częścią budowy nowej obwodnicy Lahti w południowej Finlandii. Himoina, poprzez swojego dystrybutora KW -set Oy, dostarczyła 1,8 MW energii awaryjnej do tunelu Liipola w południowej Finlandii. Nowa infrastruktura utworzona wokół projektu obwodnicy Lahti zarządzanej przez agencję transportową Finlandii, miasto Lahti i hrabstwo Hollola.

Ta nowa infrastruktura, z budżetem 275 mln euro, obejmuje stworzenie podziemnego tunelu, dla którego wymagana była instalacja zespołu prądotwórczego Himoinsa HTW 2030 T5, zdolnego do dostarczenia 2250 kVA mocy awaryjnej do uruchomienia systemu oświetlenia i wentylacji tunelu. w przypadku awarii zasilania. Ze względu na ukształtowanie terenu zainstalowano i zsynchronizowano z siecią łącznik o większej mocy 3-biegunowej.

Projekt wymagał zagwarantowania najniższego poziomu hałasu ze względu na to, że nad tunelem znajduje się miasto Liipolanmäki i dzielnica mieszkaniowa z mieszkaniami. Z tego powodu obok generatora zainstalowano tłumik, który pozwala na uzyskanie poziomu dźwięku 45 dBA na 40 m.

Ze względu na głębokość tunelu wystąpiły pewne trudności w instalacji sprzętu.

Zadania przeniesienia i zainstalowania generatora o dużych wymiarach 6 metrów długości i prawie 3 metrach wysokości nie były łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy tunel ma ograniczoną wysokość

-podkreśla Jimi Nurmi, handlowiec techniczny w KW- SET

który docenia jakość sprzętu firmy Himoinsa i bardzo pozytywnie ceni zdolność reakcji generatora na każdą awarię.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.