[ATB] Aktualności HimoinsaHipower Systems

Himoinsa/Hipower Systems - Amerykańskie centrum

Data publikacji:

Hipower Systems, spółka zależna firmy Himoinsa z grupy Yanmar, specjalizująca się w produkcji wysokiej klasy generatorów prądu, zapowiada uruchomienie kosztem 42 mln dolarów nowej fabryki w Stanach Zjednoczonych, pięciokrotnie większej od dotychczasowej. Oddział Himoinsa USA będzie jednocześnie stanowić centrum projektowe, konstrukcyjne oraz produkcyjne, a także sprzedażowe i wsparcia technicznego dla nowo opracowywanych i wprowadzanych na rynek generatorów przenośnych zgodnych z normą Tier 4 Final.

Na początku marca firma Hipower Systems, będąca centrum produkcyjnym Himoinsa w USA i Kandzie, sfinalizowała za kwotę 24 mln dolarów zakup obiektów przemysłowych o powierzchni ponad 47,8 tys. m² w miejscowości Olathe w stanie Kansas, gdzie mają być zlokalizowane planowane inwestycje i dokąd ma zostać przeniesiona siedziba główna korporacji. Jej otwarcie zaplanowano na wrzesień bieżącego roku.

Z dieslem i na gaz

W pierwszym roku Hipower System poczyni wielomilionowe inwestycje w modernizację obiektu, co pozwoli prowadzić produkcję na najwyższym światowym poziomie. W ramach przystosowania zakładu zostaną m.in. zakupione za 11 mln dolarów i zainstalowane najnowocześniejsze maszyny, umożliwiające zastosowanie wyspecjalizowanych procesów produkcyjnych. Na początku działalności w fabryce znajdzie pracę 40 osób, ale w ciągu najbliższych kilku lat przewiduje się wzrost zatrudnienia o kolejnych 75 pracowników. – Ponieważ korporacja, ze swoimi spółkami w Hiszpanii i Japonii, ma międzynarodowy charakter, mogłaby uruchomić taką fabrykę gdziekolwiek na świecie. Jednak ze względu na specyfikę rynku lokalnego (lokalne warunki) nasza firma w pełni zaangażowała się w utrzymanie statusu wyrobów „Made in USA”. W ramach ekspansji na rynku Stanów Zjednoczonych rozwiniemy produkcję nowych przenośnych generatorów napędzanych zarówno silnikami wysokoprężnymi MTU Diesel Detroit, jak i Waukesha zasilanymi gazem ziemnym. Generatory będziemy oferować także na innych rynkach półkuli zachodniej, takich jak Meksyk czy Ameryka Południowa. Nasze generatory są uznawane na całym świecie za najlepsze źródło mocy w ratownictwie czy przy usuwaniu skutków katastrof – mówi Rafael Acosta, prezes Hipower Systems, który docenia pomoc władz miasta i stanu dla inwestycji. – Zawsze mieliśmy wizję stworzenia „super fabryki” w Ameryce Północnej, opartej na najnowocześniejszych technologiach i procesach. Dzięki wsparciu urzędu miasta Olathe i stanu Kansas uruchomimy jeden z najbardziej innowacyjnych na świecie zakładów produkcyjnych na terenie stanu, a nawet tego samego rejonu, gdzie sprzedaliśmy pierwsze generatory w USA – podkreśla prezes Acosta.

Szybka ekspansja

Będąca częścią firmy Himoinsa z grupy Yanmar, firma Hipower Systems jest na rynku Stanów Zjednoczonych i Kanady głównym dostawcą rozwiązań w zakresie urządzeń zasilających dla odbiorców z różnych branż, w tym dla sektora biurowego, handlu, przemysłu, rolnictwa, telekomunikacji służby zdrowia czy sektora naftowo-gazowego. Firma wytwarza i przystosowuje do potrzeb klientów generatory awaryjne oraz generatory codziennego użytku o mocy od 8 kW do 3 MW, zasilane silnikami wysokoprężnymi, na gaz ziemny i dwupaliwowymi, wraz z kompletnym osprzętem umożliwiających ich autonomiczną pracę.
Firma Hipower Systems rozpoczęła działalność w roku 2004 od sprzedaży sprzętu gotowego z magazynu w miejscowości Lenexa w stanie Kansas, by w 5 lat później uruchomić swoją pierwszą linie montażową, która w pierwszym roku funkcjonowania zapewniła sprzedaż ponad 1000 generatorów. Z uwagi na rosnący popyt w roku 2012 powstał w Lenexa nowoczesny zakład produkcyjny, a sprzedaż urządzeń wzrosła do 2000 sztuk. W następnym roku firma wprowadziła nową, kompletną linię generatorów zasilanych gazem, a w 2014 generatory Hipower uzyskały tytuł „Najlepszy Nowy Produkt Roku” oraz osiągnęły sprzedaż 3000 sztuk. W rok później firma zostaje pierwszym producentem generatorów przenośnych z gazowymi silnikami Waukesha z certyfikatem amerykańskiej agencji ochrony środowiska (EPA). W roku 2016 łączna sprzedaż generatorów przekracza już  4000 jednostek, a firma otwiera w Tulsa w stanie Oklahoma obiekt handlowo-serwisowy o powierzchni ponad 460 m². W tym samym czasie cała linia generatorów Hipower Systems uzyskuje certyfikat odporności na działanie wiatru o prędkości do 290 km/h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.