[ATB] Nowości

Hinowa - Technologia „bioenergetyczna”

Data publikacji:

W trakcie kwietniowych tragów Bauma 2019 w Niemczech Hinowa zaprezentowała klientom dwa innowacyjne modele podnośników platformowych L-22 i LL33.

Podnośniki platformowe włoskiego producenta zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę w każdej sytuacji. Jedną z kluczowych funkcji jest wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa i stabilności, prostota i szybkość pozycjonowania, a także łatwość obsługi ze względu na kompaktowy rozmiar. Operatorzy bezpiecznie osiągają maksymalne wysokości do 33 m zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
Hinowa wykorzystała ducha innowacji i przedsiębiorczości do projektowania rozwiązań technologicznych, które zapewniają korzyści, ale nie ograniczają się tylko do bezpieczeństwa platformy. System samostabilizujący, pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem danych i gąsienicami bezśladowymi, pozwala np. na bezpieczne wykonywanie najwyższej jakości prac przez cały czas, unikając jednocześnie uszkodzeń powierzchni budynków, w których obrębie maszyna działa.
Na firmowym stoisku dostępne były podnośniki L-22 i LL33, w tym akumulatory litowe o pojemności 100 Ah i 150 Ah, a także silnik Kubota D902 (Tier 4, Stage V), 3-cylindrowy, chłodzony cieczą silnik diesla 16,1 kW (21,6 KM) przy 3200 obr./min, z maksymalnym momentem obrotowym 56 Nm przy 2400 obr./min i 898 cm3 pojemności skokowej. Ładowarka akumulatorów znajduje się na platformie. Emisja hałasu jest bardzo niska zarówno podczas pracy z silnikiem wysokoprężnym, jak i silnikiem elektrycznym 3,5 kW.

Sporo korzyści

Akumulator litowo-jonowy zapewnia ogromne korzyści w zakresie autonomii energetycznej podnośników platformowych, które nie wymagają kablowych połączeń elektrycznych ani określonej konserwacji. To sprawia, że są one „przyjazne dla środowiska”, ponieważ działają bez emisji gazów i dymu, dlatego idealnie nadają się dla różnych przedsiębiorstw, takich jak firmy budowlane i sprzątające, malarskie, konserwacyjne i ogrodnicze. Ponadto są również bardzo przydatne do pracy na lotniskach, w centrach handlowych, budynkach historycznych, sklepach, różnych sektorach przemysłu, parkach rozrywki, obszarach zieleni. Hinowa oferuje tę opatentowaną technologię we wszystkich swoich modelach od ponad ośmiu lat.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.