Hinowa - Technologia „bioenergetyczna”

Hinowa - Technologia „bioenergetyczna”

W trakcie kwietniowych tragów Bauma 2019 w Niemczech Hinowa zaprezentowała klientom dwa innowacyjne modele podnośników platformowych L-22 i LL33.

Podnośniki platformowe włoskiego producenta zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę w każdej sytuacji. Jedną z kluczowych funkcji jest wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa i stabilności, prostota i szybkość pozycjonowania, a także łatwość obsługi ze względu na kompaktowy rozmiar. Operatorzy bezpiecznie osiągają maksymalne wysokości do 33 m zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
Hinowa wykorzystała ducha innowacji i przedsiębiorczości do projektowania rozwiązań technologicznych, które zapewniają korzyści, ale nie ograniczają się tylko do bezpieczeństwa platformy. System samostabilizujący, pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem danych i gąsienicami bezśladowymi, pozwala np. na bezpieczne wykonywanie najwyższej jakości prac przez cały czas, unikając jednocześnie uszkodzeń powierzchni budynków, w których obrębie maszyna działa.
Na firmowym stoisku dostępne były podnośniki L-22 i LL33, w tym akumulatory litowe o pojemności 100 Ah i 150 Ah, a także silnik Kubota D902 (Tier 4, Stage V), 3-cylindrowy, chłodzony cieczą silnik diesla 16,1 kW (21,6 KM) przy 3200 obr./min, z maksymalnym momentem obrotowym 56 Nm przy 2400 obr./min i 898 cm3 pojemności skokowej. Ładowarka akumulatorów znajduje się na platformie. Emisja hałasu jest bardzo niska zarówno podczas pracy z silnikiem wysokoprężnym, jak i silnikiem elektrycznym 3,5 kW.

Sporo korzyści

Akumulator litowo-jonowy zapewnia ogromne korzyści w zakresie autonomii energetycznej podnośników platformowych, które nie wymagają kablowych połączeń elektrycznych ani określonej konserwacji. To sprawia, że są one „przyjazne dla środowiska”, ponieważ działają bez emisji gazów i dymu, dlatego idealnie nadają się dla różnych przedsiębiorstw, takich jak firmy budowlane i sprzątające, malarskie, konserwacyjne i ogrodnicze. Ponadto są również bardzo przydatne do pracy na lotniskach, w centrach handlowych, budynkach historycznych, sklepach, różnych sektorach przemysłu, parkach rozrywki, obszarach zieleni. Hinowa oferuje tę opatentowaną technologię we wszystkich swoich modelach od ponad ośmiu lat.

fot.firmowe

SS

Reklama
Powiązane artykuły