[ATB] Nowości Hitachi

Hitachi - 6-tonowa koparka ZX65USB-6

Data publikacji:

Targi Bauma 2019 firma Hitachi wykorzystała do prezentacji nowej, nieco ponad 6-tonowej koparki ZX65USB-6.

Przyjazna dla użytkownika ZX65USB-6 zapewnia wysoki poziom wydajności, stabilności, komfortu i łatwej konserwacji. Nowy model może być używany z różnymi akcesoriami i jest idealny do wynajmu, prac komunalnych, prac fundamentowych, zagospodarowania terenu, prac wyburzeniowych czy budowlanych. Jednostkę napędową wyposażono w silnik zgodny z normą emisji spalin Stage V i urządzenie oczyszczania cząstek stałych (DPF) w celu zmniejszenia emisji. Dodatkowo w minikoparce ZX65USB-6 zainstalowano EGR do redukcji NOx (emisja tlenków azotu) i DPF w celu redukcji cząstek stałych. System common rail pomaga optymalnie pracować, nie tylko redukując emisję spalin, ale także przyczyniając się do oszczędności paliwa i zmniejszenia kosztów eksploatacji. Tryb Eco, automatyczny bieg jałowy i sterowanie izochroniczne znacznie zmniejszają zużycie paliwa.

Komfort w standardzie

Komfort operatora był ważnym czynnikiem podczas projektowania modelu ZX65USB-6. Kabina typu ROPS jest przestronna. Łatwo uzyskać do niej dostęp za pomocą stopnia wejściowego, a szeroki, regulowany, amortyzowany fotel jest otoczony przez przyjazne dla użytkownika elementy sterujące w zasięgu ręki. Hydrauliczne dźwignie sterujące służą do obsługi przedniego wysięgnika, układu jezdnego i lemiesza. Dodatkowa przeciwwaga jest dostępna jako opcja dla większej stabilności.
ZX65USB-6 jest wyposażona w nowe diody LED: dwie na kabinie i jedną na wysięgniku. Mają one dłuższą żywotność niż ich halogenowe alternatywy i efektywniej wykorzystują energię. Opcjonalna osłona przeciwsłoneczna na przednim oknie poprawia widoczność podczas silnego nasłonecznienia.
Opcjonalna dźwignia funkcji pomocniczych (AFL) jest przydatna w połączeniu z przystawkami np. młotem hydraulicznym. Posiada proporcjonalny przełącznik dla dodatkowej instalacji rurowej i pozwala na płynną pracę i doskonałą kontrolę podczas manewrów. Drugi AFL dla dodatkowych przewodów jest również dostępny jako opcja fabryczna.

Prosty serwis

Łatwość konserwacji jest integralną częścią przyjaznej dla użytkownika konstrukcji nowej minikoparki ZX65USB-6. Osłony silnika i chłodnicy tak zaprojektowano, by umożliwić łatwy dostęp. Więcej miejsca wokół otworu zbiornika paliwa usprawnia tankowanie. Dwuczęściowa mata podłogowa sprzyja zachowaniu czystości we wnętrzu kabiny. Dostęp do akumulatora jest bardzo wygodny, co zapewnia bezpieczniejszą i łatwiejszą konserwację.
Minikoparki Hitachi słyną z trwałości, a takie cechy, jak wysoko wydajne tuleje z przodu, sztywne ramowe ostrza o przekroju skrzynkowym, rama o profilu D ze stali o zwiększonej wytrzymałości konstrukcyjnej i osłona siłownika wysięgnika zapewniają wysoki poziom wydajności i dostępności.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.