[ATB] Aktualności Hitachi

Hitachi/Acme Lift Company - Przyszłość należy do wynajmu

Data publikacji:

Specjalizująca się w segmencie wynajmu maszyn amerykańska firma Acme Lift Company ogłosiła, że spółka Hitachi Construction Machinery nabyła 33,3% akcji w tym przedsiębiorstwie. To kolejny projekt w tym zakresie po planowanym na rynku europejskim zwiększeniu aktywności rentalowej.

Dzięki temu przedsięwzięciu sprzęt do robót ziemnych marki Hitachi dołączy do znajdującej się w dyspozycji założonej w 1997 r. firmy Acme Lift okazałej floty platform do pracy na wysokości, ładowarek teleskopowych czy sprężarek powietrza Sullair (firmy należącej również do koncernu Hitachi). Maszyny sygnowane znakiem Hitachi zostaną udostępnione w ramach działalności rentalowej Acme Lift i sprzęt ten powinien być dostępny na przełomie 2018/2019 r.

Perspektywiczna współpraca

W związku z inwestycjami kapitałowymi przeprowadzonymi przez Hitachi Construction Machinery, spółka Acme Lift zrestrukturyzowała swoje wydatki, w celu zmniejszenia kosztów obsługi zadłużenia oraz sfinansowania planów rozbudowy stanu liczbowego floty maszyn. Acme Lift stworzy również regionalne centra wsparcia dla swojej floty wynajmu sprzętu. – Klienci firmy Acme z branży wynajmu coraz częściej zwracają się o ponowny wynajem zarówno ładowarek kołowych, jak i koparek. To nowe partnerstwo z Hitachi Construction Machinery umożliwi każdej wypożyczalni sprzętu budowlanego na rynku północnoamerykańskim dostęp do pełnej gamy sprawdzonych i wysoko cenionych produktów Hitachi do robót ziemnych – powiedział Woody Weld, prezes i dyrektor generalny Acme Lift.
Z kolei Yasushi Ochiai, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za biznes międzynarodowy Hitachi Construction Machinery skomentował: – Acme wnosi do tego przedsięwzięcia unikalną wiedzę fachową w zakresie ponownego wynajmu różnych klas sprzętu. Połączenie sił z tą firmą wspiera naszą strategię w celu wzmocnienia wartości naszego biznesu. Hitachi będzie wspierać Acme poprzez wykorzystanie już istniejących kanałów dystrybucji maszyn w Ameryce Północnej. Koncern zamierza zarazem rozszerzyć działanie amerykańskiej firmy w zakresie wynajmu sprzętu do robót ziemnych i zapewnić ogólne wsparcie w tym zakresie.
Podjęta na kontynencie północnoamerykańskim inicjatywa jest następstwem ogłoszenia przez Hitachi w maju 2018 r. projektu w zakresie wynajmu maszyn dedykowanego dla dilerów w Europie, w który spółka Hitachi Construction Machinery zainwestuje do 2020 r. do 100 mln euro.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.