[ATB] Nowości Hitachi

Hitachi Construction Machinery - Koparka ZX210LC-6

Data publikacji:

Koparka Hitachi ZX210LC-6 w nowej wersji z imponującym ramieniem teleskopowym jest optymalnym rozwiązaniem do realizacji złożonych projektów budowlanych wykonywanych na dużej głębokości. Ze swoim zasięgiem do 21 m w dół, siłą kopania, wydajnością i uniwersalnością, przy wciąż kompaktowych gabarytach, tak wyposażona maszyna poradzi sobie w najtrudniejszych zadaniach.

Model ZX201LC-6 z teleskopowym ramieniem zaprezentowała podczas targów Intermat firma Payen, autoryzowany diler francuskiego oddziału Hitachi Construction Machinery. – Maszyna opracowana do specjalnych aplikacji przemysłowych jest idealnym sprzętem do głębokich prac wykopowych z poziomu gruntu. Podobnie jak wszystkie maszyny Hitachi do zastosowań specjalnych, model ZX210LC-6 z ramieniem teleskopowym został zaprojektowany i wyprodukowany przez naszą firmę w oparciu o te same nowoczesne technologie i standardy jakości co koparki standardowe – wyjaśnia Toru Nabeshima, menadżer działu aplikacji specjalnych w firmie  Hitachi Construction Machinery Europe.

Wydajniej i taniej

Imponujące ramię teleskopowe koparki ZX210LC-6 wysuwa się i chowa sprawnie w ciągu kilku sekund pod działaniem zaawansowanego technologicznie mechanizmu składającego się z lin i cylindrów hydraulicznych, umożliwiając szybkie i łatwe wybieranie gleby z maksymalnej głębokości 21 m. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej wydajne od tradycyjnych metod wykorzystujących dźwigi czy przenośniki kubełkowe i taśmowe, lecz także bezpieczniejsze i bardziej efektywne pod względem kosztów.
Koparka ZC210LC-6 w wersji z ramieniem teleskopowym jest standardowo wyposażona w zamykaną łyżkę-chwytak o pojemności 0,8 m³, o sile kopania 60,3 kN. Maszyna waży 27,6 t i jest sporo cięższa od standardowego modelu, który ma masę roboczą 22,1-23,7 t, ale podobnie jak on jest napędzana silnikiem o mocy 128,4 kW/175 KM.
Aby zapewnić większą wszechstronność, koparka ZX210LC-6 z ramieniem teleskopowym jest  również dostępna z opcjonalnym standardowym ramieniem i dodatkową przeciwwagą. Dzięki temu w razie potrzeby maszynę można przezbroić do normalnej pracy.

Doskonała widocznośći bezpieczeństwo

Dzięki kompaktowym gabarytom, cichej pracy i doskonałej widoczności maszyna Hitachi idealnie nadaje się do pracy na zatłoczonych, miejskich placach budowy. W tej wersji koparki kabina jest wysunięta w przód o 0,96 m w porównaniu do standardowego modelu i może być jeszcze dodatkowo przesuwana do przodu o 1,3 m, co zapewnia znakomitą widoczność w dół, na strefę roboczą poniżej poziomu podłoża, przez duże okno umieszczone w podłodze. Operator może dzięki temu pracować bezpiecznie, precyzyjnie i z pełną wydajnością.
Nad bezpieczeństwem pracy z tak okazałym ramieniem czuwa rozbudowany system ostrzegawczy ze światłami i alarmami dźwiękowymi, sygnalizującymi ewentualne awarie. W raczej mało prawdopodobnej sytuacji nagłego zerwania się obu lin prowadzących lub zbyt dużego wysunięcia się ramienia, odpowiednie światło ostrzegawcze natychmiast o tym powiadomi operatora. Ostrzegawczy sygnał dźwiękowy rozlegnie się natomiast w przypadku zbyt dużego nacisku łyżki chwytakowej po dotarciu do gruntu. Oprócz tego siłownik ramienia teleskopowego jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa, zapobiegający jego uszkodzeniu, opadnięciu ramienia i wyciekowi oleju w razie pęknięcia węża hydraulicznego.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.