[ATB] Opinie użytkowników

Hitachi/Elkop - Wykopy na kempingu

Data publikacji:

Minikoparka Hitachi ZX19-5 okazała się idealnym sprzętem do realizacji wymagającego projektu w południowej Polsce. Popularny ośrodek wypoczynkowy w okolicach Wodzisławia Śląskiego wymagał gruntownej modernizacji podziemnej sieci energetycznej, a wykonująca to zadanie firma Elkop posłużyła się właśnie świeżo zakupioną miniaturową koparką tego typu, która spisała się bez zarzutu.

    W swoim debiutanckim zadaniu należąca do śląskiej firmy Elkop minikoparka Hitachi ZX19-5 potwierdziła, że jej żywiołem jest wydajna praca na małej przestrzeni.

Założona przed ponad dekadą firma Elkop z Skrzyszowa na Śląsku, specjalizująca się w pracach instalatorsko-elektrycznych, otrzymała po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu zlecenie usunięcia starej i położenia nowej podziemnej sieci elektrycznej pomiędzy domkami letniskowymi oraz na polu namiotowym, łącznie z przyłączami, w ośrodku wypoczynkowym „Olza”, w miejscowości o tej samej nazwie. Ten położony w Dolinie Odry u stóp Bramy Morawskiej, otoczony lasem i wodą obiekt cieszy się w sezonie dużym powodzeniem, dlatego modernizacja starej instalacji i przystosowania jej do zwiększonych potrzeb okazała się koniecznością.

Dobre referencje

Ze względu na niewielkie przestrzenie, wąskie aleje i delikatny charakter robót niezbędna była zwrotna koparka o niewielkich gabarytach i precyzyjna w działaniu, a jednocześnie oferująca wystarczająco pokaźne parametry robocze oraz wydajność - do wykonania było wiele setek metrów wykopu pod przewody i aby zmieścić się w harmonogramie, prace należało przeprowadzić sprawnie i szybko. W tym zadaniu swoje zalety w pełni potwierdził nowy nabytek firmy Elkop, prawie 2-tonowy model Hitachi ZX19-5, który okazał się... pierwszą w ogóle maszyną tej marki w parku maszynowym przedsiębiorstwa.
Wymagania projektu w ośrodku „Olza” bez wątpienia wpłynęły na wybór japońskiej maszyny, choć jak przyznaje Zbigniew Jedlina, właściciel firmy Elkop, koparka nie była kupowana tylko pod tę konkretną inwestycję. – Generalnie akurat brakowało nam takiego modelu, który i wagowo, i pod względem parametrów odpowiadał nam najbardziej – wyjaśnia przedsiębiorca, który osobiście wybrał najlepiej spełniający jego potrzeby model i który podjął decyzję o zakupie opierając się głównie na... pozytywnej opinii jednej z zaprzyjaźnionych firm, rekomendującej niezawodność koparki ZX19-5. – Nie miałem wątpliwości co do tej oceny, bo firma ta wykorzystuje na co dzień wiele maszyn Hitachi i jest z nich bardzo zadowolona – ujawnia kulisy swojego wyboru Zbigniew Jedlina, który nie ukrywa, że podjął słuszną decyzję. – Z mojego punktu widzenia jako przedsiębiorcy najważniejsze jest, aby maszyna pracowała bezawaryjnie. I koparka Hitachi bez problemu spełnia to kryterium – podkreśla szef firmy Elkop.

Właściciel maszyny zwraca też uwagę na dobrą współpracę z firmą Tona z Piekar Śląskich, wyłącznym dystrybutorem marki Hitachi na polskim rynku, która dostarczyła koparkę i która  dorównuje wysokim poziomem usług jakości oferowanych produktów.

Operator zadowolony

Napędzany 14-konnym silnikiem, oferujący głębokość kopania prawie 2,4 m model ZX19-5 został zaprojektowany nie tylko pod kątem funkcjonalności i maksymalnej wydajności w małych przestrzeniach, lecz także komfortu operatora i bezpieczeństwa. Oba te założenia spełnia przeprojektowana, wygodna kabina, oferująca ergonomiczne stanowisko robocze i  niemal nieograniczoną widoczność we wszystkich kierunkach. Poprawiono też komunikację między operatorem a otoczeniem, dzięki nowej konstrukcji przedniego okna, które w razie potrzeby może być otwierane całkowicie.
Uzupełnienie parku maszynowego firmy Elkop koparką ZX19-5 bardzo przypadło do gustu Andrzejowi Durczontowi, jej operatorowi. – Pierwszy raz pracuję  minikoparką Hitachi i jestem pod dużym wrażeniem, jak doskonale sobie radzi w w ciasnych przestrzeniach i jak jest łatwa w manewrowaniu. Kabina zapewnia nie tylko wyjątkowo dużo miejsca wewnątrz, ale i znakomitą widoczność. Podsumowując, koparka spisuje się bardzo dobrze i można na niej całkowicie polegać. To naprawdę znakomita maszyna – przekonuje Andrzej Durczont. 

SS
foto firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.