[ATB] Nowości

Hitachi - Kompaktowa koparka ZX85USB-6

Data publikacji:

W tym roku na targach Bauma 2019 swoją premierę miała nowa koparka firmy Hitachi - model ZX85USB-6. Pomimo kompaktowych wymiarów cechuje się wysokim poziomem wydajności, stabilności oraz komfortem pracy. Dzięki możliwości współpracy z różnym osprzętem, model ten przeznaczony jest prac komunalnych, budowlanych, zagospodarowania terenu czy pod wynajem.

Japoński producent zastosował w koparce napęd w postaci ekonomicznego w eksploatacji silnika wysokoprężnego w układzie Common Rail o mocy 56 KM (41,8 kW). Spełnia on wymagania obowiązującej normy Stage V za sprawą zainstalowanego filtra cząstek stałych DPF oraz zaworu EGR, który zmniejsza emisję tlenków azotu NOx. Zaimplementowany tryb ECO i funkcja automatycznego biegu jałowego znacznie zmniejszają zużycie paliwa i poziom hałasu. Masa własna pojazdu w zależności od zastosowanego osprzętu wynosi od 8430 do 8650 kg. Pojemność wypełnionej łyżki koparki wg ISO to 0,28 m³, siła kopiąca łyżki wynosi 55 kN, a  maksymalna głębokość kopania 441 cm. Nowa koparka Hitachi oferuje wysoki komfort i ergonomię podczas pracy. Przestronna kabina koparki zgodna jest z normą ROPS, w standardzie posiada pneumatycznie amortyzowany fotel operatora otoczony intuicyjnie rozmieszczonymi elementami sterującymi. Na kabinie i wysięgniku zamontowane są poprawiające widoczność i bezpieczeństwo światła LED. Opcjonalnie Hitachi oferuje dodatkową przeciwwagę, lampę LED z tyłu kabiny, a także dźwignię funkcji pomocniczych (AFL), która może być stosowana podczas używania różnego dodatkowego osprzętu np. hydraulicznego młota.  
Wizytówką maszyn Hitachi jest również ich trwałość oraz łatwość prac związanych z konserwacją i serwisem. Producent ułatwił te działania dzięki zastosowanym dużym i łatwo otwieralnym pokrywom, dającym dostęp do newralgicznych punktów serwisowych. Kolejne udogodnienia to głowica chłodnicy, wyposażona w pyłoszczelną siatkę wewnętrzną, którą można odchylić podczas czyszczenia, samoczyszcząca się z błota pochylona szyna X-beam oraz dostępny w standardzie elektryczny zespół do tankowania paliwa, umożliwiający zatankowanie koparki za pomocą pompy elektrycznej. Trwałość i wydajność maszyn Hitachi zapewniają umieszczone z przodu wysoko wydajne tuleje, gruba płyta główna, aluminiowy radiator i rama w kształcie litery D.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.