[ATB] Aktualności

Hitachi/KTEG - Elektryczne dla Europy

Data publikacji:

Firmy Hitachi Construction Machinery oraz Kiesel Technologie Entwicklung (KTEG) powołały spółkę EAC zajmującą się wdrażaniem i rozwojem elektrycznych maszyn budowlanych na rynku europejskim. Wspólne przedsięwzięcie ma być sfinalizowane jeszcze w tym roku, po uzyskaniu pozytywnej opinii urzędów ochrony konkurencji i konsumentów w Niemczech i w Polsce.

Rezultatem umowy jest powstanie nowej spółki - EAC (European Application Center), z siedzibą w miejscowości Stockstadt nad Renem w Hesji w Niemczech, z kapitałem początkowym wynoszącym 500 tys. euro. Z tej sumy 49,9% wnosi Hitachi Construction Machinery, a 50,1% - Kiesel Technologie Entwicklung (KTEG). Stanowisko szefa nowej spółki objął Toni Kiesel, obecny prezes firmy KTEG, a także Grupy Kiesel, do której KTEG należy.
Grupa Kiesel zatrudnia ogółem ok. 1000 osób i zajmuje się m.in. dystrybucją nowych maszyn budowlanych i do przeładunku różnych marek, w tym Hitachi, jak również maszyn używanych. Powiązana kapitałowo z Grupą Kiesel, działająca w Polsce spółka Kiesel Poland jest wyłącznym importerem maszyn Hitachi na naszym rynku. Z kolei KTEG działa w dziedzinie rozwoju i projektowania produktów, w tym części do koparek na indywidualne zamówienie, oraz świadczenia usług inżynieryjnych.

Doborowy duet

Według Hitachi napęd elektryczny w maszynach budowlanych zmniejsza obciążenie środowiska i koszty eksploatacji sprzętu, a jednocześnie wydłuża jego żywotność. Firma posiada w tym zakresie spore doświadczenie, ponieważ w średniej klasie wagowej wdrożyła już ponad 100 elektrycznych koparek zasilanych przewodowo, głównie na rynku japońskim. Producent dostarcza poza tym największe elektryczne koparki do kopalń, jest także zaangażowany w rozwój koparek akumulatorowych, czego przykładem jest model ZX70B wprowadzony już w roku 2006.
Ponieważ na rynku europejskim obowiązują najbardziej restrykcyjne regulacje na świecie dotyczące emisji spalin, firma Hitachi doszła do wniosku, że zapotrzebowanie na zelektryfikowane pojazdy, zarówno samochody jak i maszyn budowlane, będzie szczególnie wysokie właśnie w tym regionie. Na tej podstawie podjęła ostatnio współpracę z firmą KTEG, która dysponuje bogatą wiedzą w zakresie komercjalizacji i uregulowań dotyczących elektrycznych maszyn budowlanych na rynku europejskim. Firma KTEG może się poza tym pochwalić wdrożeniami konfiguracji maszyn do dużych prac wyburzeniowych bazujących na koparkach hydraulicznych Hitachi.
Wraz z powołaniem firmy EAC możliwe stało się połączenie na większą skalę technologii firmy Hitachi w zakresie rozwiązań elektrycznych z technicznym „know-how” firmy KTEG, czego efektem będzie wprowadzenie na rynek europejski elektrycznych maszyn budowlanych odpowiadających potrzebom klientów, zarówno pod względem kosztów eksploatacji, jak i trwałości czy wydajności.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.