[ATB] Technika MinikoparkiHitachi

Hitachi ZX10U-6 z wzmocnionym podwoziem

Data publikacji:
Hitachi ZX10U-6 z wzmocnionym podwoziem

Model ZX10U-6 został opracowany z myślą o pracy na placach budowy z ograniczoną przestrzenią roboczą. Kompaktowa konstrukcja, mały promień obrotu ogona i hydraulicznie regulowane podwozie to cechy niezbędne w takich warunkach. Wymiary maszyny przedstawiają się następująco: 3,02x0,78x2,15 m. Masa robocza 1110 kg.

Koparka jest wyposażona w 3-cylindrowy silnik Yanmar 3TNV70 chłodzony wodą i z wtryskiem do komory wirowej. Silnik ma pojemność 854 cm³, zapewnia moc 9,5 kW przy 2100 obr./min. i jest zgodny z normą Stage V. Wzmocnione podwozie oparte jest na spawanej ramie układu jezdnego o konstrukcji skrzyniowej. Funkcja hydraulicznej regulacji zapewnia w zależności od bieżącej potrzeby najlepszą stabilność lub minimalną szerokość przejazdu.

Koparka porusza się na standardowych, gumowych gąsienicach o szerokości 180 mm, które generują jednostkowy nacisk na podłoże równy 24 kPa. Minimalna prędkość jazdy na pierwszym biegu 1,8 km/h, prędkość maksymalna to 3,5 km/h. Układ hydrauliczny zasilają dwie główne pompy zębate o przepływie 10,6 l/min każda. Pojedyncza pompa pilotowa zapewnia maksymalny przepływ oleju na poziomie 6,3 l/min. Maksymalne ciśnienie w układzie głównym wynosi 17,7 MPa, w obwodzie pilotowym 3,9 MPa. Osprzęt roboczy obsługiwany jest poprzez wysięgnik typu mono, z możliwym obrotem na boki.

Wyróżnia go solidna konstrukcja stalowa o profilu skrzynkowym, z wewnętrzną blachą skrętną i odlewami w obszarach połączeń. Za większą stabilność pracy odpowiada jednoczęściowa obrotowa podstawa łożyska. Maksymalny zasięg koparki wynosi 3,22 m, wysokość zrzutu - 2,22 m oraz głębokość kopania - 1,78 m. Stanowisko pracy operatora z wspornikiem TOPS jest standardem w tej klasie maszyn. Zapewnia operatorowi maksymalną ochronę, zwłaszcza w razie jeśli maszyna się przewróci. Fotel pokryty jest wodoodpornym materiałem, ma do tego dwupunktowy pas bezpieczeństwa. System oświetlenia roboczego na wysięgniku sprawia, że obszar roboczy jest zawsze optymalnie oświetlony nawet przy słabej widoczności.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.