Firma XCMG dostarcza do klientów zmodernizowane ładowarki kołowe LW1200KN i LW900KN. Na podstawie szeregu danych pochodzących z operacji roboczych, XCMG dostosował sprzęt do trudnych warunków kopalni odkrywkowych, spełniając przy tym wymagania klientów. Ponieważ ładowarki będą wystawione na działanie silnego światła słonecznego z ogromną różnicą temperatur między dniem a nocą – co jest charakterystyczne dla bardziej egzotycznych rynków, są one np. pomalowane farbą antykorozyjną.
Modele te posiadają również m.in. niezależny system chłodzenia, który wykorzystuje jednorzędową, wielkoprzestrzenną chłodnicę o dużej mocy, chłodzącą natychmiast. Pozwala to przezwyciężyć problemy z chłodzeniem występujące nieraz w trudnym środowisku roboczym. Kolejnym znakiem rozpoznawczym zmodernizowanych ładowarek kołowych XCMG jest optymalizacja konstrukcji z wykorzystaniem płyt o dużej wytrzymałości przy jednoczesnym uwzględnieniu przyzwyczajeń użytkowników, poprawa odporności na zużycie i uderzenia o 30% - według producenta mniejsze są koszty utrzymania, a wyższa wydajność pracy.
W jaki sposób udaje się ją osiągnąć? Choćby za sprawą efektywnego układu hydraulicznego.
– Te ładowarki są rdzeniem, na którym budujemy naszą obecność na rynku i tworzymy wartości dla klientów. Zresztą XCMG nieustannie bije rekord tworzenia największych ładowarek tonażowych w Chinach i jest obecnie trzecim producentem na świecie posiadającym technologię i możliwości produkcji wielkogabarytowych ładowarek o masie powyżej 35 ton, i zajmuje wiodącą pozycję na rynku chińskim– powiedział Qingzhu Wang, wiceprezes XCMG.
– Te ładowarki są rdzeniem, na którym budujemy naszą obecność na rynku i tworzymy wartości dla klientów. Zresztą XCMG nieustannie bije rekord tworzenia największych ładowarek tonażowych w Chinach i jest obecnie trzecim producentem na świecie posiadającym technologię i możliwości produkcji wielkogabarytowych ładowarek o masie powyżej 35 ton, i zajmuje wiodącą pozycję na rynku chińskim
– powiedział Qingzhu Wang, wiceprezes XCMG.
Ponadto XCMG wypuściła w ostatnich latach pionierskie produkty, takie jak ładowarki z napędem w pełni elektrycznym, ładowarki zdalnie sterowane i bezzałogowe, odnotowując wzrost sprzedaży na rynkach światowych o ponad 70%. Przychody ze sprzedaży ładowarek stanowią obecnie ponad 48% ogólnych przychodów XCMG - w pierwszej połowie 2022 r. stanowiły aż 36% całkowitego eksportu z Chin w tej grupie maszyn.
Dobrym tego przykładem jest sprzedaż chińskiego koncernu do Ameryki Południowej, gdzie w pierwszym półroczu br. XCMG wyeksportował ponad 3600 jednostek, co oznacza 137,4-proc. wzrost rok do roku. A ponieważ Brazylia zobowiązuje się do osiągnięcia 50-proc. redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030 r. i neutralności węglowej do 2050 r., XCMG aktywnie bada również możliwości na rynku nowej energii.
Mariusz Kramuszke, przedstawiciel Giant Polska.
Rozwój marki Giant Polska
Manewry z SaMASZ po raz trzeci
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę