[ATB] Technika Hunklinger

Hunklinger - przewaga dzięki precyzji

Data publikacji:

Wiele firm zadaje sobie pytanie, czy do profesjonalnego układania kostki brukowej niezbędne jest stosowanie samojezdnych układarek? Nie ma takiej potrzeby, gdyż z powodzeniem radzą sobie z tym hydrauliczne chwytaki marki Hunklinger, które w połączeniu z dowolną koparką lub ładowarką tworzy niezawodną maszynę układającą.

Producent wyposażył swoje chwytaki w hydrauliczny blok zaworów, który zapewnia pełną automatykę ich działania. Dzięki temu znacząco skrócił się czas układania kostki - cykl ułożenia jednej warstwy kostki koparką obrotową dla wprawnego operatora to około 30 s., a sama obsługa chwytaka nie nastręcza większych problemów.

Lekarstwo na brak miejsca

Wartym uwagi rozwiązaniem jest system Twist, dzięki któremu, za sprawą równoległego rozłożenia siły docisku można bezpiecznie podnieść i ułożyć warstwę kostki brukowej z uszkodzonej palety, albo takiej która została niedbale postawiona, np. na poboczu. Podczas zaciskania kostki, główne szczęki z systemem Twist dostosowują się do dłuższych boków nierówno ułożonej warstwy kostki, mocno ją chwytają i bezpiecznie przenoszą w miejsce odłożenia. Należy bowiem pamiętać, iż brak miejsca to dość powszechny problem szczególnie przy budowie dróg i chodników, a również jakość palet i pakowania na nich kostki odbija się często czkawką przy jej maszynowym układaniu. W obliczu tych problemów system Twist radzi sobie bardzo dobrze i cieszy się u klientów dużym zainteresowaniem.

Zadowolony w każdym calu

Jednym z użytkowników hydraulicznych chwytaków marki Hunklinger jest zajmująca się robotami ogólnobudowlanymi firma Centrum Budowlano Remontowe Paweł Wojtasik z wielkopolskiego Opatowa.

Działamy od 2004 r. i mieliśmy okazję realizować wiele inwestycji. Podczas nich układaliśmy ręcznie nawierzchnie z kostki brukowej o powierzchni do 1 tys. m². Kiedy jednak przyszło nam wyłożyć kostką powierzchnię 8 tys. m², zdecydowaliśmy się na zakup chwytaka, którym doposażyliśmy ładowarkę Avant 528 – wyjaśnia Paweł Wojtasik. - Urządzenie jest wygodne w obsłudze oraz dokładne. Pozwala nam na szybką realizację powierzonych zleceń i jak do tej pory pracuje bezawaryjnie. Jest solidne i ma stabilną konstrukcję, no i radzi sobie praktycznie z każdym materiałem, choć w naszym wypadku ograniczamy się wyłącznie do kostki brukowej – przekonuje przedsiębiorca.


Wśród zastosowanych rozwiązań technicznych w chwytakach Hunklinger na pierwszy plan wybija się zapewnienie precyzji realizowanych działań. Wśród licznych zalet rozwiązania znajduje się bowiem również m.in. hydrauliczna belka dociskowa, która nie pozwala uciec pierwszemu rzędowi układanej kostki od linii układania. Nie ma przy tym mowy, aby ktokolwiek spostrzegł, gdzie łączą się ze sobą kolejne plastry układanej kostki.
GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.