[ATB] Technika Husqvarna budowlane

Husqvarna - Cięcie w każdych warunkach

Data publikacji:

W segmencie narzędzi elektrycznych czołowy producent przecinarek ręcznych i techniki diamentowej oferuje również wydajne i ekonomiczne w eksploatacji modele zasilane z sieci lub generatora. W tej grupie maszyn zwracają uwagę uniwersalne przecinarki Husqvarna z serii K 3000, oferujące dużą moc, wysoką jakość cięcia i głębokość roboczą.

Narzędzia Husqvarna wyróżniają się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami zapewniającymi nieprzeciętne możliwości robocze i bezpieczeństwo, takimi jak cięcie podwójną tarczą Cut-n-Break czy system Elgard, chroniący silnik przed przeciążeniem poprzez zmianę jego prędkości obrotowej. Poza tym tarcze przecinarek elektrycznych tej marki obracają się do przodu, co ułatwia cięcie i skutecznie minimalizuje ryzyko zakleszczenia się czy odbicia. Wszystkie modele K 3000 są wyposażone w silniki o mocy 2,7 kW, przy napięciu 230 V, przystosowane także do zasilania prądem o napięciu 120/110 V (moc 1,8/2,2 kW, zależnie od napięcia). Zastosowana w urządzeniach trwała przekładnia kątowa o dużych wymiarach zapewnia minimalne straty mocy oraz niski poziom hałasu.

Na morko i na sucho

Maszyną spełniającą większość potrzeb pracowników budowlanych i instalatorów, umożliwiającą cięcie betonu, posadzek, ścian i innych materiałów mineralnych, przecinanie rur instalacyjnych czy wycinanie otworów jest poręczna przecinarka Husqvrana K 3000 Wet, przeznaczona standardowo do pracy na mokro. Wyposażone w wygodne uchwyty i tarczę o średnicy do 350 mm, ważące 8,5 kg narzędzie pozwala ciąć na głębokość do 125 mm. Wbudowany regulator przepływu dba o stały dopływ wody do tarczy oraz kontroluje na bieżąco jej ilość. Regulator zapewnia ilość wody niezbędną do wyeliminowania pylenia, a jednocześnie zapobiega jej nadmiarowi i gromadzeniu się w strefie roboczej. Dzięki opcjonalnemu separatorowi pyłu uniwersalną przecinarkę K 3000 Wet można łatwo przekształcić w maszynę tnącą na sucho, również generującą minimalną ilość pyłu.
Przecinarka K 3000 dostępna jest także w wersji Vac seryjnie dedykowanej do cięcia na sucho, pozbawionej systemu doprowadzenia wody do tarczy, znajdującej zastosowanie wówczas, gdy cięcie na mokro jest wykluczone. Ważąca 8,9 kg Husqvarna K 300 Vac pracuje z tarczami o średnicy również do 350 mm, ale tnie na głębokość do 119 mm (z separatorem pyłu). Aby skutecznie ograniczyć pylenie, na osłonie tarczy trzeba zainstalować separator pyłu (dodatkowo 1 kg). Po jego podłączeniu do urządzenia odsysającego cały kurz trafia bezpośrednio do worka.

Głębokie cięcie na raty

Klasą dla siebie jest przecinarka K 3000 z unikatowym systemem Cut-n-Break, zapewniającym cięcie na dużą głębokość - do 400 mm, przy średnicy tarczy zaledwie 230 mm, dorównująca pod tym względem narzędziom łańcuchowym (K 970 Chain, K 6500 Chain). Model K 3000 Cut-n-Break wyposażony jest w dwie tarcze ustawione równolegle do siebie w pewnej odległości. Dzięki temu nie wycina tak jak inne narzędzia tarczowe tylko wąskiej szczeliny o grubości pojedynczej tarczy, lecz szerszą bruzdę. Cięcie przebiega jednak wolniej niż w wypadku maszyn z jedną tarczą i odbywa się etapami - jednorazowo można uzyskać głębokość do 65 mm. Ponieważ w trakcie pracy urządzenie zostawia w bruździe materiał (pomiędzy tarczami), aby kontynuować cięcie, należy go sukcesywnie stamtąd usuwać. Umożliwia to dostarczany z przecinarką wybierak służący do wyłamywania „rdzenia”. Po jego usunięciu procedurę cięcia i wybierania materiału powtarza się aż do uzyskania żądanej głębokości.
Model Cut-n-Break ma wiele zastosowań. Polecany jest zwłaszcza do wycinania bruzd w ścianach i posadzkach, np. pod przewody i inne instalacje, do wykonywania przerw dylatacyjnych czy naprawy pęknięć. Jest też doskonałym narzędziem do wycinania otworów na drzwi i okna, gdy chce się uniknąć zachodzenia na siebie cięć w narożach.
SS
foto firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.