[ATB] Technika

Husqvarna Construction/Atlas Copco - Beton i zagęszczanie w nowych rękach

Data publikacji:

Firma Atlas Copco ogłosiła, że zgodziła się sprzedać firmie Husqvarna Group dział przedsiębiorstwa zajmujący się sprzętem do betonu oraz zagęszczarkami gruntu i asfaltu. Cena zakupu nie została ujawniona.

Działalność firmy Atlas Copco w zakresie sprzętu do betonu oraz zagęszczania gruntu i asfaltu wygenerowała w 2016 r. przychody w wysokości około 57 milionów euro. Grupa Husqvarna będzie w dalszym ciągu zatrudniać 200 członków personelu dywizji, co w swym oficjalnym komunikacie potwierdził Atlas Copco. Firma jednocześnie poinformowała, że ​​przeprowadzenie tej transakcji pozwoli jej skupić się jeszcze bardziej na swojej działalności w zakresie Power Technique, która obejmuje generatory prądu, pompy zanurzalne czy sprężarki spalinowe. Produkty wchodzące w skład sprzedanego właśnie działu obejmują sprzęt do betonu i zagęszczania, takie jak zagęszczarki płytowe, walce tandemowe czy urządzenia wibracyjne do betonu. Transakcja obejmuje również zakład produkcyjny w Ruse (Bułgaria) oraz aktywa produkcyjne w Nashik (Indie), wraz z działami sprzedażowymi i usługowymi na całym świecie. Warto dodać, iż w październiku 2017 r. firma Atlas Copco sfinalizowała sprzedaż swojego działu sprzętu drogowego, dostępnego pod marką Dynapac, do Fayat Group.
– Nasze zaangażowanie w budownictwo pozostaje tak silne, jak nigdy dotąd. Posuwając się naprzód będziemy mieli bardziej dopasowany portfel produktów, dzięki któremu możemy mocniej wykorzystać nasze zasoby, aby zwiększyć innowacyjność i produktywność oferty dedykowanej naszym klientom. Wierzymy, że Husqvarna Construction będzie dobrym domem, w którym będzie dalej rozwijana działalność w zakresie betonu i zagęszczania – powiedział Andrew Walker, prezes działu technologii firmy Atlas Copco Power Technique. Przeprowadzenie transakcji planowane jest jeszcze w pierwszym kwartale 2018 r.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.