[ATB] Nowości

Husqvarna Construction - Debiut w nowym asortymencie

Data publikacji:

Czołowy producent przecinarek ręcznych i techniki diamentowej - firma Husqvarna rozszerza swoją ofertę. Poszerzanie asortymentu jest często efektem wcielania we własne barwy innych renomowanych producentów. Nie inaczej jest w przypadku mającego prawie 330-letnie doświadczenie szwedzkiego producenta, dla którego rok 2018 stoi pod znakiem wkroczenia do oferty urządzeń do zagęszczania gruntu oraz układania betonu, co dzieje się na skutek przejęcia części firmy Atlas Copco, innego doskonale znanego i cenionego wytwórcy rodem ze Szwecji.

Ofertę Husqvarna Construction w br. uzupełniają m.in. urządzenia wibracyjne do betonu - wibratory elektroniczne, wysokiej częstotliwości, elektryczne, mechaniczne oraz pneumatyczne. Wśród wibratorów elektronicznych, o średnicy od 36 do 65 mm, na uwagę zasługuje zwłaszcza model AME1600, służący do wibrowania betonu o różnej konsystencji - do wyboru jest 20 różnych kombinacji roboczych (4 średnice i 5 długości węża). Wibratory elektryczne stanowią modele z serii AX i Vibrastar (średnica - od 36 do 90 mm, długość węża - do 12 m), współpracujące z przetwornicami częstotliwości z serii CF. Z kolei w linii wibratorów mechanicznych, do asortymentu Husqvarna Construction wprowadzają się urządzenia z serii AA i AZ, o średnicy od 25 do 75 mm, zasilane spalinowo lub elektrycznie. Klientów posiadających źródło zasilania w postaci agregatów pneumatycznych zainteresują proste i niezawodne wibratory na sprężone powietrze, o średnicy nawet do 155 mm. W ofercie pojawiają sie rownież wibratory zewnętrzne, przeznaczone nie tylko dla rynku budowlanego, ale znajdujące również zastosowanie jako jednostki wibracyjne używane przy transporcie i przesiewaniu.
Jeśli chodzi o sprzęt do betonu, ofertę uzupełnia również szeroka gama zacieraczek o napędzie elektrycznym i spalinowym (różne wersje silników) o szerokości roboczej od 600 do 1200 mm. Wersje spalinowe zacieraczek wyposażone są w system bezpieczeństwa Quick Stop zatrzymujący zacieraczkę w miejscu, w celu ochrony operatora. Logo Husqvarna od tego sezonu spogląda również z listew wibracyjnych - pojedynczych, pływających, podwójnych o stałej szerokości i aluminiowym profilu, a także z listew modułowych w wersji stalowej i aluminiowej, które pozwalają na obsługę wygładzanego betonu o szerokości od
8 do 25 m.

Urządzenia do zagęszczania

W kategorii zagęszczania gruntu, będącej wcześniej jednym ze znaków rozpoznawczych firmy Atlas Copco, znajdują się m.in. ubijaki wibracyjne o masie od 60 do 80 kg, wyposażone w sprawdzone silniki Honda i Hatz. Bardzo dobrze wyważone urządzenia charakteryzują się dobrą ergonomią i mogą być wyposażone w róźne szerokości stóp. Nieco cięższa gama zagęszczarek jednokierunkowych z serii LF to maszyny do zagęszczania gruntu i asfaltu oraz kostki brukowej. Maszyny z tej serii standardowo wyposażone są w uchwyt redukujący wibrację (minimalny poziom - 1,1 m/s²). W ofercie jest też - oprócz tradycyjnych modeli - charakterystyczna zagęszczarka o okrągłej płycie dennej bardzo dobrze radząca sobie podczas pracy w terenie, w którym występują rozmaite przeszkody (np. studzienki). Warto zauważyć, że zagęszczarki posiadają szereg udogodnień, wśród nich m.in. specjalny kształt zapobiegający przywieraniu do asfaltu, pojemny zbiornik na wodę czy też składany uchwyt ułatwiający transport maszyny.
Jeśli zaś chodzi o zagęszczarki rewersyjne z serii LG, to te zapewniające wysoki komfort użytkowania maszyny (łatwe serwisowanie i codzienna obsługa) posiadają płyty denne z wyjątkowo wytrzymałej stali Hardox 400. W niektórych modelach możliwe jest zastosowanie wskaźnika zagęszczenia wpływającego na oszczędność czasu i redukcję kosztów. W gamie zagęszczarek rewersyjnych są zagęszczarki o zdalnym sterowaniu i masie ok. 800 kg.
Ze znakiem Husqvarna jest również odświeżona linia prowadzonych walców dwubębnowych, obejmująca modele LP 6505 i LP7505 przeznaczone do zagęszczania gruntu i asfaltu oraz dedykowany do pracy w wykopach model LP 8504.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.