[ATB] Nowości Husqvarna budowlane

Husqvarna Construction - Nowe bezpyłowe K 770 Dry Cut

Data publikacji:

W wielu sytuacjach cięcie przecinarką tarczową na mokro nie wchodzi w grę, co oznacza konieczność radzenia sobie z dużą ilością uciążliwego pyłu. Firma Husqvarna Construction Products wprowadziła dwie nowe przecinarki skutecznie eliminujące ten problem - K 770 VAC i K 770 Dry Cut, zaprojektowane do wydajnego, bezpyłowego cięcia na sucho.

W większości wypadków preferowanym rozwiązaniem jest zwykle cięcie na mokro, ale gdy np. brakuje wody, lokalne przepisy zabraniają wytwarzania szlamu lub inna przyczyna uniemożliwia zastosowanie tej metody, wówczas jedynym wyjściem jest cięcie na sucho. Dzięki konstrukcji osłony tarczy umożliwiającej odbiór pyłu podczas cięcia i zamknięcie go w urządzeniu lub zbiorniku zewnętrznym, nowe modele przecinarek Husqvarna pozwalają wykonać pracę bez towarzyszącego jej pylenia. W przecinarce K 770 VAC osłona posiada elastyczne złącze węża, które można łatwo podłączyć do zewnętrznego odkurzacza, np. Husqvarna S 26, zapewniającego doskonałe odsysanie pyłu. Z kolei model K 770 Dry Cut jest wyposażony w ramię tnące ze zintegrowanym wentylatorem. Podciśnienie wytwarzane przez wentylator skutecznie usuwa pył, przenosząc go do zewnętrznego worka wielokrotnego użytku, gdzie jest magazynowany. Zastosowanie nowych przecinarek Husqvarna do cięcia na sucho nie tylko zwiększa czystość, lecz także komfort i bezpieczeństwo pracy, a jednocześnie zapewnia przestrzeń roboczą wolną od szlamu, co eliminuje konieczność jego usuwania.

Lekkie i wydajne

Ważące 11 i 12 kg modele Husqvarna K 770 VAC i K 770 Dry Cut zbudowano na bazie wszechstronnej, lekkiej i mocnej, napędzanej spalinowym silnikiem dwusuwowym, 14-calowej (średnica tarczy 350 mm) przecinarki K 770, dzięki czemu oferują wszystkie jej zalety, przy jednoczesnej możliwości odsysania pyłu. Podobnie jak model K 770, obie nowe maszyny zapewniają moc wyjściową na tarczy wynoszącą 3,7 kW, ale współpracują z nieco mniejszymi tarczami o średnicy 305 mm, umożliwiającymi cięcie na głębokość do 122 mm, obracającymi się z niższą prędkością 2490 obr./min. Prędkość tarczy zmniejsza specjalny układ przeniesienia napędu, aby ułatwić skuteczne usuwanie pyłu przenoszonego przez jej osłonę do zewnętrznego worka lub odkurzacza.
Doskonały stosunek mocy do masy, solidne mocowanie głowicy tnącej i wzmocniony układ napędowy z trwałym, wielorowkowym paskiem klinowym, półautomatyczny system napinania paska SmartTension, bezobsługowy rozrusznik DuraStarter ułatwiający uruchamianie, wydajny system Active Air Filtration filtrujący powietrze zasilające silnik czy wyjątkowo niskie wibracje umożliwiają długą pracę przecinarek bez przestojów.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.