[ATB] Aktualności Husqvarna budowlane

Husqvarna Construction - Nowoczesny sposób prac wyburzeniowych

Data publikacji:

W dniu 24 maja w Warszawie odbył się lunch prasowy firmy Husqvarna w którym gościnnie wystąpili przedstawiciele Grupy Tree. Spotkanie miało charakter kameralny. Miało na celu przybliżenie najnowszych rozwiązań technologicznych w budownictwie.

Husqvarna Construction jest firmą z ponad 300 letnią tradycja. Powstała w Szwecji w roku 1689. Swoje podboje na rynku zaczynała od wytwarzania muszkietów, po m.in. rowery, motocykle, sprzęt kuchenny oraz maszyny leśne i ogrodowe. Przemysł budowlany rozpoczął się w latach 50. Firma wówczas na potrzeby rządu szwedzkiego wyprodukowała przecinarkę, która miała ułatwić usuwanie skutków katastrof.  W tej chwili wyspecjalizowane maszyny budowlane generują około ¼ przychodów firmy. Wszechstronna ofertę produktów budowlanych  uzupełniają najnowocześniejsze maszyny do prac wyburzeniowych. Zdalnie sterowane roboty serii DXR łączą w sobie dużą moc, wytrzymałość urządzenia z niewielkim ciężarem i wymiarami konstrukcji. Jedną z takich maszyn zakupiła Grupa Tree będąca istotnym graczem w branży wyburzeniowej. Grupa Tree funkcjonuje na rynku od 2000 roku swoją działalność rozpoczęła od produkcji bloczków betonowych. Z czasem wyspecjalizowali się w branży wyburzeniowej. Grupa zatrudnia około 170 osób, dysponuje flotą około 200 jednostek ciężkich i taką samą liczbą jednostek pomocniczych. Działa na obszarze całej Polski i może się pochwalić m.in. rozbiórką budynku biurowego A, F-1 na ul. Woronicza 17, budynku DT Sezam, obiektów przemysłowych MPSA w ilości ok. 70 000 m ᶾ. Jedną z ciekawszych realizacji była rozbiórka  budynku Uniwersalu bezpośrednio przy Rotundzie gdzie użyliśmy robota wyburzeniowego marki Husqvarna była to jedyna technologia którą zaakceptował klient oraz byliśmy jedyną firmą jaka zaproponowała takie rozwiązanie żeby uciążliwość do miasta była jak najmniejsza – powiedział Tomasz Wąsek dyrektor ds. kontraktu w Grupie Tree

Roboty serii DXR

Oferta robotów budowlanych Husqvarna obejmuję 5 modeli o mocy od 15 kW (z ramieniem obracającym się w zakresie 360 °) do 22 kW (z ramieniem teleskopowym). Jedną z zalet maszyny dzięki której może prowadzić prace w mało dostępnych miejscach są wymiary, które wahają się: wysokość od  85,4 do 103,5 cm, długość bez osprzętu od 161,4 do 205,6 cm, szerokość 77,1 - 78 cm, która pozwala na bezproblemowy przejazd przez drzwi. Natomiast ciężar robota mieści się w przedziale od 985 do 2020 kg. Robot sterowany jest za pomocą wygodnej konsoli wyposażonej w 3,5 calowy wyświetlacz, która może się komunikować z maszyną za pomocą technologii Bluetooth. Układ hydrauliczny napędzany jest przez pompę osiowo – tłokową osiągającą maksymalne ciśnienie w układzie 250 bar. Opcja hydrauliczna P1 umożliwia precyzyjną kontrolę jednej z dodatkowych funkcji np. obrotu chwytaków czy nożyc wokół własnej osi. Robot budowlany może współpracować z szeregiem narzędzi roboczych takich jak: szczęki kruszące, nożyce do stali, łyżki, chwytaki, młoty wyburzeniowe oraz nowością jest frezarka bębnowa. Dzięki dodatkowym opcją hydraulicznym, dodatkowemu chłodzeniu oraz ochronie przed wysoka temperaturą może pracować w warunkach wysokiej temperatury otoczenia jak i miejscach o dużym promieniowaniu cieplnym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.