[ATB] Technika Husqvarna budowlane

Husqvarna - Przecinarki jezdne na każdą okazję

Data publikacji:

Cała gama obejmuje aż 13 modeli wyposażonych w silniki o mocy od niespełna 6 km po konstrukcje napędzane 75-konnymi jednostkami napędowymi (spalinowymi). Dostępne są przecinarki z silnikami benzynowymi oraz disela.

Oferta maszyn budowlanych produkowanych przez Szwedzką Husqvarnę jest długa i oprócz narzędzi ręcznych czy robotów budowlanych obejmuje również szeroką gamę urządzeń do cięcia nawierzchni. Grupa przecinarek jezdnych z charakterystycznym logo celownika obejmuje zarówno duże maszyny drogowe, jak i urządzenia nieco mniejsze.

Szwedzka marka dobrze znana jest profesjonalistom z branży budowlanej i remontowej. Ale nie tylko. Z logiem Husqvarna produkowane są również maszyny rolnicze, leśne, ogrodnicze czy sprzęt do utrzymania terenów zieleni. Nazwa Husqvarna nie jest obca również miłośnikom motocyklowego off-roadu, bowiem do dnia dzisiejszego produkowane są motocykle terenowe Husqvarna. To co łączy wyżej wymienione konstrukcje, to fakt iż wszystkie zostały zaprojektowane do pracy w trudnych, wymagających warunkach. Tak jest również w przypadku przecinarek jezdnych serii FS.
Cała gama obejmuje aż 13 modeli wyposażonych w silniki o mocy od niespełna 6 KM po konstrukcje napędzane 75-konnymi jednostkami napędowymi (spalinowymi). Dostępne są przecinarki z silnikami benzynowymi oraz diesela. W najmniejszych urządzeniach montowane są jednostki Hondy, Subaru i Yanmar, a w największych Kohler, Yanmar i Deutz. Nowoczesne silniki Deutza zapewniają zmniejszoną emisję spalin spełniając normę Tier 4 / Stage IIIB. 

Modele duże i mniejsze 


Wszystkie duże przecinarki jezdne z napędem wyposażone są elektrohydrauliczną regulację głębokości cięcia. Przy czym w zależności od modelu może ona wynosić od 311 (model FS 3500 G) do maksymalnie 625 mm (model FS 7000 DL z zestawem powiększającym).  Maksymalna średnica tarczy montowana w kolejnych konstrukcjach wynosi od 750 do 1500 mm. 1,5-metrowa tarcza dopuszczalna jest jedynie w największej przecinarce FS 7000 DL z zestawem powiększającym będącej najnowszą konstrukcją w ofercie. Jest to również najcięższe urządzenia tego typu w ofercie (1338 kg z zestawem powiększającym). 
Husqvarna oferuje również szereg mniejszych modeli o masie od 54 do 231 kg. Wyposażone w silniki o mocy od 6 do 21 KM narzędzia gwarantują zróżnicowaną głębokość cięcia (w tym przypadku regulowaną pokrętłem). Najmniejszy FS 305 może pracować z tarczą o maksymalnej średnicy 350 mm i ciąć powierzchnię na głębokość 125 mm. Do największego w tej grupie modelu FS 524 można zamontować tarczę o średnicy 600 mm, przy czym maksymalna głębokość cięcia wyniesie 241 mm.
Jak twierdzi producent przecinarki jezdne Husqvarny mają niewielkie wymagania serwisowe dzięki zastosowaniu bezobsługowego wału tarczy IntelliSeal. Nie wymaga on bowiem codziennego smarowania łożysk. Najnowsze modele FS 5000 D oraz FS 7000 D są standardowo wyposażone w ergonomiczny pulpit sterowniczy. W jego centralnej części zamontowano monitor cyfrowy, który w czytelny sposób na kolorowym ekranie wyświetla najważniejsze informacje (np. prędkość posuwu, obroty tarczy, głębokość pracy, przełożenia pasa i kół pasowych itp.). Obsługę przecinarek Husqvarna ułatwia również regulowany uchwyt. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.