[ATB] Technika Husqvarna budowlane

Husqvarna - Wiercenie profesjonalne

Data publikacji:

Specjaliści od wiercenia koronowego z firmy Husqvarna oferują kompletne rozwiązania dla profesjonalistów, zapewniające wysoką wydajność przy zminimalizowanym wysiłku. Wiertnice tej marki wyróżnia duża moc przy niewielkiej masie, prosta obsługa oraz szeroki zakres zastosowań.

W wiertnicach Husqvarna do wyboru są silniki elektryczne o mocy od 1,9 do nawet 6 kW lub silnik hydrauliczny 9,3 kW oraz stabilne statywy o maksymalnej długości posuwu od ok. 500 do prawie 950 mm. Zależnie od modelu urządzenia mogą wykonywać nawierty o maksymalnej średnicy od 150 do 650 mm, pod rury, kanały, kable, barierki czy drenaż, także w trudno dostępnych miejscach. Umożliwiają wiercenie poziome i pionowe (do góry i w dół), pod kątem, na sucho z ręki, „ściegiem”, jak również automatyczne.

Mocne silniki

Jeśli chodzi o napędy elektryczne, zwraca uwagę nowa linia produktów Prime w technologii wysokiej częstotliwości, wyróżniająca się dobrym stosunkiem mocy do masy. Flagowym modelem jest DM 650, który można zasilać prądem zarówno 1-, jak i 3-fazowym. Przy napięciu 400 V silnik zapewnia moc wyjściową 6 kW, a przy 230 V - 3 kW, dzięki czemu jest jednym z najpotężniejszych 1-fazowych silników do wiertnic na rynku. Duża moc, niewielka masa (14 kg) i łatwy montaż sprawiają, że DM 650 doskonale nadaje się do większości zastosowań, przy zalecanej średnicy wierteł od 112 do 600 mm. Dostosowanie obrotów wiertła umożliwia 9 prędkości elektrycznych wybieranych w czasie pracy i 2 biegi mechaniczne, co daje łącznie 18 prędkości. Na 1. biegu dostępna jest regulacja w zakresie 125-250 obr./min (bez obciążenia), a na 2. - od 270 do 530 obr./min. Pozostałe silniki to urządzenia 1-fazowe, wśród których najmocniejszy jest DM 340 oferujący aż 3,3 kW (inne modele 1-fazowe, o mocy 1,85 i 2,7 kW, pracują również przy 110 V).
Duże możliwości zapewnia silnik hydrauliczny DM 406 H, który przy przepływie oleju 40 l/min dostarcza 9,3 kW. Napęd ma 6 prędkości i może współpracować z wiertłami o zalecanej średnicy do 650 mm.

Statywy i akcesoria

Wśród statywów Husqvarna wyróżnia się nowy DS 900 DD o posuwie do 944 mm, polecany do silników DM 650 i DM 406 H, który może pracować z wiertłami o średnicy do nawet 900 mm i wiercić pod kątem 0-60°. Uwagę zwracają też statywy obrotowe, zwłaszcza GS 50 Gyro (posuw 670 mm, wiertła do 350 mm), umożliwiające wiercenie pod kątem ±90°, nadające się idealnie do wykonywania „ściegiem” wielu otworów bez zmiany położenia. Wspornik teleskopowy o długości do 3,1 m zapewnia szybką instalację statywów Gyro, bez mocowania śrubami.
Większą wydajność, mniejsze zużycie wierteł oraz łatwiejszą pracę gwarantuje wiertnica automatyczna AD 10, która komunikuje się z silnikiem wiertła i realizuje zoptymalizowany posuw o prędkości do 3,2 m/min, w obu kierunkach. Ważące 3,6 kg urządzenie dedykowane jest do silników DM 280 (2,7 kW) i DM 340 oraz statywów DS 450 i DS 50 Gyro.
W ofercie są również agregaty zasilające oraz komplet akcesoriów, m.in. systemy kotwienia, różne łączniki, w tym do odprowadzania pyłu, kolektory ścieru, zbiorniki na wodę. Sprawne wiercenie umożliwiają 4 serie profesjonalnych wierteł. W wiertłach koronowych Elite-Drill zastosowano nową, rewolucyjną technologię Diagrip, dzięki której diamenty są rozmieszczone optymalnie, dłużej pozostają na swoich miejscach oraz równomiernie się zużywają, co zapewnia ich maksymalne wykorzystanie. W rezultacie narzędzia Elite-Drill wiercą płynniej i szybciej, nawet w najtwardszych materiałach, oraz są znacznie trwalsze. Inne, spawane laserowo wiertła to Vari-Drill oraz tańsze Tacti-Drill, do mniej intensywnej eksploatacji. Ofertę uzupełnia seria D 600 do wiercenia w płytkach ceramicznych.
SS
foto firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.