[ATB] Technika

Hydrosprzęt - Mariaż z Liugongiem

Data publikacji:

Znana przede wszystkim z działalności w zakresie remontów i odbudowy sprzętu małopolska firma Hydrosprzęt rozszerza obszar funkcjonowania w zakresie sprzedaży maszyn nowych. Świadczy o tym podpisanie umowy o współpracy z firmą Liugong Dressta Machinery w zakresie sprzedaży sprzętu Liugong w północno-wschodniej części kraju, o czym w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Marek Matuszewski, dyrektor ds. handlowych firmy Hydrosprzęt.

    Marek Matuszewski, dyrektor ds. handlowych firmy Hydrosprzęt.

Do znajdującej się w Państwa portfolio marki Dressta dołączyła kolejna - Liugong. Czym spowodowane było podjęcie tej decyzji?

Poczynając od targów Autostrada-Polska w Kielcach jesteśmy jednym z dilerów marki Liugong - podpisaliśmy umowę na reprezentowanie tej marki w północno-wschodniej części kraju obejmującym województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie i łódzkie oraz w powiatach bocheńskim, proszowickim i wielickim w województwie Małopolskim. Jest to zbieżne z naszym obszarem działania, jeśli chodzi o markę Dressta.


Czy wprowadzenie do oferty kolejnej marki oznacza zmiany organizacyjne w przedsiębiorstwie? Co to oznacza dla sposobu funkcjonowania firmy Hydrosprzęt?

Jesteśmy dobrze przygotowani do obsłużenia tego obszaru - działamy w oparciu o bazę w Warszawie, na terenie Elektrociepłowni Siekierki, ponieważ obsługujemy w zakresie napraw i serwisowania maszyn, wszystkie 4 elektrociepłownie warszawskie. Poza tym budujemy kolejną w miejscowości Błonie, 40 km na zachód od stolicy przy drodze na Poznań, gdzie znajdzie się plac wystawowy i serwis.
Chcemy zatem skupiać się na sektorze prywatnym budującym drogi czy kanalizacje, a także docierać z maszynami LiuGong do kopalni odkrywkowych.

Jak zatem będą wyglądały najbliższe lata dla firmy Hydrosprzęt?

Rok bieżący zaczął się dla nas dobrze i patrzymy optymistycznie na najbliższe lata. Oprócz maszyn nowych LiuGong & Dressta dynamicznie rozwijamy również dział maszyn używanych i wynajmu krótko i długookresowego. Uważam, że do 2020 r. możemy być spokojni, ale powinniśmy też spoglądać na to, co będzie po tym roku, w którym fundusze unijne w takiej formule jak obecnie mogą się skończyć. Oczywiście należy pamiętać, że obecna perspektywa finansowa wystartowała z dość dużym opóźnieniem, co każe przypuszczać, że i jej zamknięcie nieco się przesunie - zapewne do 2022 r. Gdy zaś chodzi o firmę Hydrosprzęt, to zbudowaliśmy swoją silną reputację jako firma specjalizująca się w serwisie maszyn i obsłudze posprzedażowej, teraz zaś nadszedł czas na koncentrowaniu się w większym stopniu na działaniach sprzedażowych i umacnianiu marki Hydrosprzęt i LiuGong w Polsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.