Hyundai HX235ALCR z silnikiem Cumminsa

Data publikacji:
Hyundai HX235ALCR z silnikiem Cumminsa

Należąca do nowej serii A koparka gąsienicowa Hyundai HX235A LCR, zapewnia maksymalną wydajność i produktywność, zwiększenie bezpieczeństwa, wygody oraz poprawę zarządzania.

Należąca do nowej serii A koparka gąsienicowa Hyundai HX235A LCR, zapewnia maksymalną wydajność i produktywność, zwiększenie bezpieczeństwa, wygody oraz poprawę zarządzania. Dzięki niewielkiemu promieniowi obrotu maszyna ta sprawdzi się także w niewielkich przestrzeniach miejskich placów budowy.

Koparka HX235A LCR jest wyposażona w przyjazny dla środowiska silnik Cummins B6.7 o mocy 129 kW, który spełnia restrykcyjne wymagania dotyczące emisji. Zintegrowany układ oczyszczania spalin pozwolił na wyeliminowanie potrzeby stosowania systemu EGR. Dzięki temu możliwe stało się poprawienie produktywności poprzez zmniejszenie zużycia paliwa i wydłużenie okresów między przeglądami. Ale to nie wszystko. Wskaźnik ekologiczny to jedna z funkcji, która pomaga operatorom obniżyć emisje i koszty eksploatacji poprzez wyświetlanie informacji o obciążeniu silnika oraz stanie oszczędzania paliwa.

Funkcja Eco Report ułatwia operatorom osiągnięcie najbardziej wydajnej pracy poprzez stały monitoring parametrów roboczych maszyny. Silnik wyłącza się automatycznie, gdy maszyna jest w stanie spoczynku, różne tryby pracy mogą być dobierane zgodnie ze środowiskiem pracy. Układ hydrauliczny koparki Hyundai zapewnia inteligentną kontrolę mocy (IPC) w 3 trybach zasilania, 2 trybach pracy oraz w trybie użytkownika. Zawiera dwie pompy tłokowe z maksymalnym przepływem 2x221 l/min oraz zębatą pompę pomocniczą obwodu pilotowego. Zmienna kontrola mocy i sterowanie przepływem pompy elektrycznej (EPFC) pozwalają na precyzyjną regulację i szybkość pracy koparki, zapewniając optymalne wykorzystanie energii. Sterowanie przepływem w trybie załącznika pozwala na kontrolę nad mocą przekazywaną na narzędzia robocze, co zwiększa ich wydajność i precyzję.

Kabina operatora zgodna ze standardami FOPS/TOPS wyposażona jest w wygodne siedzenie i ergonomicznie zaprojektowany układ sterowania. Do dyspozycji operatora są: system audio z radiem, USB, wejście Aux i Bluetooth oraz 8” wyświetlacz z ekranem dotykowym. Model HX235A LCR oferuje też wiele funkcji usprawniających pracę. Są tutaj: tryb pracy początkowej, który umożliwia operatorom zapisywanie ustawień trybu osprzętu, kombinowany system ustawiania prędkości pozwalający zrównoważyć czułość obciążenia oraz pierwszeństwo wysięgnika w stosunku do ramienia i obrotu, a także opcjonalny proporcjonalny system sterowania obsługiwany za pomocą suwaków na dźwigni zmiany biegów.

Również opcjonalny system Advanced Around View Monitoring zapewnia doskonały widok dookoła maszyny poprzez system kamer pracujących w pełnym zakresie 360°, a do tego inteligentne wykrywanie poruszających się obiektów. Jest jeszcze innowacyjny system telematyczny Hi Mate firmy Hyundai, który umożliwia pełną kontrolę aktywności i wydajności maszyny podczas pracy.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.