[ATB] Nowości Hyundai

Hyundai - Moc, ekonomia i komfort

Data publikacji:

Firma Hyundai Construction Equipment wprowadziła na rynek wszechstronny wózek z silnikiem diesla przeznaczony do dużych obciążeń. Nowy model -160D-9L – wypełnia lukę pomiędzy 160D-9 a 180D-9, ma większy udźwig, dodatkowe zabezpieczenia, jest bardziej ekonomiczny i komfortowy.

Maszyna ma masę 16 ton i środek ciężkości ładunku 1200 mm – rozmiar podwozia jest identyczny jak w przypadku wersji 180D-9 o masie 18 ton. Wózek jest jednak o 30 cm krótszy, co jest ogromną zaletą podczas pracy na małych przestrzeniach. Pojazd napędza silnik o dużej mocy Cummins QSB6.7 122 kW/2300 obr./min. i zapewnia zoptymalizowane zużycie paliwa. Jest on zgodny z normą Stage IV, cechuje go wyjątkowo niska emisja spalin, ponieważ zastosowano w nim katalizator utleniający (DOC) i technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), która wykorzystuje środek AdBlue jako dodatek w celu osiągnięcia poziomu emisji spełniającego wymogi wspomnianej normy. Dodatkowe zalety silnika to większe przyspieszenie, lepsza zdolność pokonywania wzniesień i wyższa prędkość jazdy nawet po nierównym, spadzistym terenie.
Maszynę zaprojektowano do prac przy przenoszeniu dużych, ciężkich materiałów, takich jak materiał drzewny, pojemniki czy produkty betonowe i stalowe. Zaawansowane technologicznie systemy, jak np. połączenie automatycznej przekładni ZF oraz mostu przedniego Kessler czy wyczuwający obciążenie układ  hydrauliczny ułatwiają i usprawniają pracę maszyny. Pojazd jest standardowo wyposażony w ogranicznik prędkości, a tryb pracy silnika można szybko wybrać za pomocą przełącznika z boku panelu. W trybie STD zużycie paliwa zostaje ograniczone podczas lżejszych zadań, a w trybie Power maszyna lepiej sobie radzi podczas bardziej wymagającej pracy lub działań na pochyłościach. Opcjonalny wskaźnik obciążenia sprawdza ciśnienie w siłowniku podnoszenia w celu obliczenia masy ładunku na widłach. Masa jest wskazywana na wyświetlaczu, a w wypadku przeciążenia operator jest ostrzegany sygnałem dźwiękowym i migającym czerwonym kolorem na monitorze. Wyposażenie w funkcję ograniczenia uruchamiania (wymagana jest aktywacja przez podanie osobistego kodu wejściowego) zabezpiecza maszynę przed dostępem niepowołanych osób czy kradzieżą.


Doskonałą widoczność i wysoki komfort pracy zapewnia zaprojektowana na nowo kabina. Zmieniono w niej m.in. rozmieszczenie pedałów, a kolumnę kierownicy można regulować tak, aby poprawić płynność jazdy i zwiększyć wygodę podczas pracy. Kabinę dodatkowo wyposażono w ergonomiczny, podwieszany fotel z systemem dostosowywania do masy ciała. Wyposażenie wózka 160D-9L w elektrohydrauliczny system odchylania kabiny umożliwia bezproblemowy dostęp do wszystkich głównych komponentów i sprawia, że serwisowanie wszystkich elementów układu przeniesienia napędu jest szybkie i proste. Nowe wózki widłowe Hyundai mają pełną dwuletnią gwarancję fabryczną obejmującą 3000 mth, opcjonalnie dostępne są też pakiety przedłużonej gwarancji.

hyundai/red

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.