[ATB] Nowości Hyundai

Hyundai - Nowa ładowarka HL965

Data publikacji:

Firma Hyundai Constuction Equipment wzbogaciła swoją ofertę ładowarek kołowych o nowy model HL965. Maszyna zaprojektowana została z myślą o zwiększeniu wytrzymałości, wydłużeniu niezawodnego działania, zmniejszeniu kosztów obsługi, a zwiększeniu wydajności. Do jej produkcji wykorzystano sprawdzone i niezawodne systemy od wiodących producentów OEM.

Masa robocza nowego modelu HL956 wynosi 20 100 kg, a napędza ją najnowszy, sterowany elektronicznie silnik wysokoprężny Cummins QSL9, spełniający wymogi normy Stage IV, o mocy całkowitej 272 KM (200 kW) przy 2100 obr/min. Maszyna posiada nową, wygodniejszą i większą o 10% w porównaniu do serii 9a kabinę, wyposażoną w konstrukcje ochronne ROPS/FOPS, jest cicha i bezpieczna, a w pełni regulowany fotel zapewnia ergonomię pracy i maksymalny komfort operatora. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii redukcji hałasu kabina jest całkowicie dźwiękoszczelna, co ma ogromne znaczenie podczas pracy w głośnym środowisku, takim jak kamieniołom czy wysypisko śmieci. Nowy system klimatyzacji pozwala z kolei na zmaksymalizowanie wydajności ogrzewania i chłodzenia poprzez optymalizację przepływu powietrza przez kabinę. Lepszą obsługę osprzętu ułatwia operatorowi dźwignia zintegrowanego regulatora elektrohydraulicznego, a lepszą widoczność zapewnia zmienione położenie lusterka.
System autonawigacyjny (Infotainment)  firmy Hyundai usprawnia i poprawia wydajność ładowarki, na bieżąco pokazując operatorowi informacje o stanie maszyny. Obsługuje też funkcję Miracast, która łączy się przez WI-FI ze smartfonem operatora i umożliwia korzystanie z funkcji smartfona na dużym ekranie, w tym z nawigacji, przeglądarki internetowej, odtwarzacza wideo i audio.
Model HL965 wyposażony jest w dżojstik sterowania wysięgnikiem, łyżką i trzecim przewodem  hydraulicznym w standardzie, a w ramach opcji można go wymienić na przełączniki sterujące. Interesującym rozwiązaniem jest w tej maszynie możliwość sterowania poprzez ekran dotykowy licznymi nowymi funkcjami, takimi jak „łagodne zatrzymanie”, „priorytet łyżki” i „tryb blokowania wysięgnika łyżki”.
Wszystkie modele z serii HL900 standardowo wyposażone są w układ ważący firmy Hyundai, który oferuje automatyczne i ręczne ustawienia umożliwiające monitorowanie pojedynczych i łącznych mas obciążeń łyżki. Pomiary są wyświetlane na wielofunkcyjnym ekranie w kabinie, a cały proces monitorowania obciążenia jest wystarczająco miarodajny, aby go można było wykorzystać do zarządzania produkcją.
Zaprojektowana na nowo łyżka jest wyposażona w innowacyjny szerszy otwór, zakrzywione płyty boczne i lepsze zabezpieczenie przed rozsypywaniem, co zwiększa jej pojemność i zmniejsza straty materiału podczas jazdy. Poprawiono również jej trwałość, stosując w głównych obszarach konstrukcyjnych stal trudno ścieralną. 
Warto także podkreślić, że ładowarka HL965 posiada jeszcze jedna nową funkcję – elektrycznie przesuwaną pokrywę silnika, która umożliwia jego łatwe czyszczenie i konserwację. Poza tym maszyna jest wyposażona w duże filtry powietrza, układ automatycznego usuwania pyłu i opcjonalny, trzystopniowy filtr wstępny powietrza wlotowego, co wydłuża czas eksploatacji oraz jego trwałość. Całkowite odizolowanie przedziału silnikowego pozwoliło na wyeliminowanie ryzyka wywołania pożaru poprzez ciała obce z zewnątrz.

Hyundai/red

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.