[ATB] Nowości

Hyundai - Nowe kołowe

Data publikacji:

Hyundai Construction Equipment Europe (HCEE) z Tessenderlo w Belgii wypuszcza na rynektrzy modele ładowarki kołowej HL900 serii A, zgodnych z normą Stage V.

W związku z dużym zapotrzebowaniem rynku europejskiego na ciężkie ładowarki kołowe firma HCEE wprowadza nową gamę ładowarek kołowych z serii A. Pomogą one sprostać wyzwaniom, przed którymi stają klienci z wielu różnych sektorów. Nowe maszyny HL940A, HL955A i HL960A są zgodne z normą emisji spalin Stage V.
Hyundai Construction Equipment Europe (HCEE) postanowiło spełnić obowiązkowe wymogi europejskie, by zapewnić szerokiemu gronu klientów nową gamę maszyn gwarantujących maksymalną wydajność, jeszcze lepszą produktywność, więcej newralgicznych funkcji bezpieczeństwa, skuteczniejsze zarządzanie przestojami i większą dyspozycyjność maszyn, a jednocześnie znakomity komfort operatorów.

Przyjazny środowisku

Silnik Cummins B6.7 wyposażony w kompleksowy układ oczyszczania spalin przynosi nowym ładowarkom kołowym wiele korzyści. Silnikowi przyznano certyfikat Stage V, a ponadto jest on łatwy w utrzymaniu dzięki funkcjom diagnostycznym komunikującym się z systemem Hi-Mate, długim okresom międzyprzeglądowym i funkcją resetowania poziomu sadzy w filtrze DPF. W związku z tym, że układ oczyszczania spalin nie wymaga ręcznej regeneracji filtra DPF i jest pozbawiony zaworu EGR, silnik charakteryzuje się większą niezawodnością.

Tryb Power Smart

Menu IWM (Intelligent Work Mode) oferuje do wyboru trzy tryby pracy silnika: Power, Power Smart i Economy. Dzięki temu w zależności od potrzeby można uzyskiwać zarówno maksymalną moc, jak i niskie zużycie paliwa. Tryb Power Smart ogranicza straty energii i zmniejsza spalanie paliwa średnio o 3–5%. Ponadto pracę silnika zoptymalizowano tak, by osiągał wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach. To kolejny sposób na zwiększenie efektywności paliwowej, a jednocześnie optymalizację mocy i skrócenie czasu reakcji silnika.

Wygoda operatorów

Przestronna kabina operatora jest wyposażona w ergonomiczny dżojstik elektrohydrauliczny, który pozwala wygodnie sterować wszystkimi funkcjami przedniego ramienia ładującego. Ładowarkę kołową można opcjonalnie wyposażyć w dodatkową, zaawansowaną dźwignię sterującą, umożliwiającą prowadzenie maszyny za pomocą dżojstika. To funkcja mile widziana przez wielu operatorów. Wysokiej klasy fotel z zawieszeniem pneumatycznym działającym w czterech kierunkach (góra/dół i przód/tył) oraz w pełni regulowany podłokietnik zapewniają operatorowi większą wygodę i komfort pracy. Dodatkowo opracowano opcjonalny system zdalnego sterowania drzwiami z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie operatorów, gdzie drzwi kabiny można otworzyć w trakcie podchodzenia do maszyny.

System monitoringu AAVM

Ładowarki kołowe Hyundai z serii A są standardowo wyposażone w kamerę tylną, również zaprojektowaną przez firmę Hyundai. Firma oferuje opcjonalne czujniki działające podczas jazdy do tyłu, podobne do tych montowanych w samochodach osobowych, które szybko i niezawodnie wykrywają przeszkody w odległości 10 m w dzień i w nocy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w miejscu robót dostępny jest także opcjonalny, zaawansowany system monitoringu AAVM złożony z 4 kamer, który informuje o wykryciu osób lub niebezpiecznych obiektów. Pozwala operatorowi z dużą precyzją kontrolować maszynę i obserwować jej otoczenie. System monitoringu składa się z dwóch głównych funkcji: AVM (Around View Monitoring) i IMOD (Intelligent Moving Object Detection). Cztery kamery nagrywają obraz z każdej strony maszyny, co oznacza, że system AVM zapewnia podgląd otoczenia ładowarki w obrębie 360°. Z kolei system IMOD wykrywa wszelkie obiekty poruszające się w pobliżu maszyny. Informacje o nich są wyświetlane na monitorze. Poruszający się obiekt zostaje otoczony prostokątem bądź też strzałki wskazują stronę, gdzie się on znajduje.
Dzięki przeprojektowanemu kształtowi pokrywy silnika operator ma znacznie lepszy widok tyłu maszyny podczas cofania. Widoczność, którą dysponuje operator, zdecydowanie się polepszyła. Znacznie poprawi się również bezpieczeństwo na placu robót.

Dyspozycyjność i produktywność

Tylne osie modeli HL955A i HL960A mają większą nośność, a zatem i lepszą wytrzymałość. Obie maszyny można zamówić z opcjonalną, wzmocnioną przednią osią, umożliwiającą montaż chwytaka do przenoszenia odpadów oraz innego osprzętu do specyficznych zastosowań branżowych. Wielofunkcyjny główny zawór sterujący, stanowiący połączenie zaworu sterującego jazdą i zaworu EPPR zwiększa dyspozycyjność maszyny poprzez ograniczenie liczby węży hydraulicznych, a tym samym obniżenie ryzyka usterki w wyniku przecieków.
Modele HL940A i HL955A wyposażono w nowy układ kinematyki Parallel Z-Bar, umożliwiający równoległe podnoszenie i zapewniający siłę odchylającą wstecz. W celu zwiększenia uniwersalności maszyn Hyundai Construction Equipment oferuje także modele ładowarek kołowych z wydłużoną ramą załadunkową, z szybkozłączem zgodnym z normą ISO oraz w dwóch specjalnych wersjach „Toolmaster” dla klientów z branży rolnej, recyklingu, przetwarzania odpadów, leśnej lub przemysłowej na potrzeby zastosowań innych niż standardowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.