[ATB] Nowości

Hyva - Tegoroczne debiuty

Data publikacji:

Pochodząca z Holandii firma Hyva jest największym na świecie producentem siłowników wywrotek. Produkuje również dźwigi samochodowe, systemy przeładunku kontenerów takie jak wymienniki ładunku i wywrotki, a także kompresory, pompy i elementy przewodów hydraulicznych. Założona 40 lat temu firma należy dziś do wiodących na świecie dostawców innowacyjnych i wysoko wydajnych rozwiązań transportowych dla branży pojazdów użytkowych oraz sektorów związanych z ochroną środowiska.

Na tegorocznych targach maszyn Bauma 2019 firma przedstawiła swoje najnowsze rozwiązania w zakresie obsługi kontenerów, podnoszenia i załadunku oraz systemów przechylania. Na stoiskach firmy zostały pokazane m.in. nowe żurawie HC235e, HC131K, HC661C, HC91X, HB160, HT240, HC243, HA14 oraz nowy model E-Power Kennis. Zaprezentowane na targach 8 żurawi hydraulicznych uzupełnia serię Hyva EDGE, która w sumie obejmuje 40 modeli o maksymalnym momencie obciążającym w zakresie od 9 do 66 tonometrów. Linia EDGE zawiera  modele o różnej konfiguracji wysięgników, np. HT – żurawie teleskopowe, HB – żurawie przegubowe, HC – do podwójnego zawieszania oraz HC- K z dodatkowym, krótkim, składanym wysięgnikiem. Żurawie Hyva zapewniają wysoką wydajność pracy i zawierają wiele innowacyjnych rozwiązań. Na wyróżnienie zasługują dynamiczny schemat obciążenia, który umożliwia wcześniejszą weryfikację udźwigu żurawia na podstawie stabilności ciężarówki, oraz system Magic Touch, który zapewnia automatyczne składanie i rozkładanie do pozycji transportowych i roboczych. Nowe żurawie serii EDGE gwarantują ponadto ergonomiczne stanowisko sterowania z bardzo dobrą widocznością, szeroki zakres indywidualnej personalizacji  opcji sterowania, najszerszy obecnie kąt obrotu, a także duży wybór dedykowanego osprzętu.
Prezentowane żurawie Kennis e-Power są odpowiedzią firmy na zapotrzebowanie klientów na  maszyny z napędem elektrycznym. Ich układ napędowy składa się z akumulatora, silnika elektrycznego i inteligentnego, elektronicznego układu sterowania, który optymalizuje zasilanie i umożliwia ponowne ładowanie akumulatorów w czasie jazdy pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dźwig może być obsługiwany nawet gdy silnik ciężarówki jest wyłączony. Elektryczny napęd zapewnia również cichszą pracę maszyny, co przydatne jest w pracach w mieście, zwłaszcza w późnych godzinach oraz brak emisji szkodliwych spalin do atmosfery.

Nowe hakowe

Wśród produktów firmy Hyva prezentowanych na targach były również urządzenia hakowe serii Titan. Ładowarki zostały zupełnie zmodernizowane. Wszystkie części stalowe są obecnie malowane proszkowo dla zwiększenia ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją. Przykręcane ramy pomocnicze ułatwiają i przyspieszają montaż na podwoziu, a zastosowane hydrauliczne systemy blokujące i okładziny dla kontenerów zabezpieczają transportowany ładunek. Maszyny serii Titan zostały ponadto wyposażone w nowe piloty, systemy ważące i doczepiane ramiona podnoszące.
Innowacją od Hyva jest również system Hyva Smart, który zwiększa ofertę produktów i usług cyfrowych. Monitorowanie cyfrowe dostarcza kierowcom powiadomienia i ostrzeżenia w czasie rzeczywistym, co poprawia bezpieczeństwo, wydajność pracy, a także dostarcza dane,  które mogą służyć do zwiększania wydajności całej floty użytkowanych maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.